سرخط خبرها

کلاس های آموزشی مهارت دانش و رفتار و خبرنگاری بحران برگزار می شود

مدیرعامل خانه مطبوعات استان گیلان از برگزاری کلاس های آموزشی مهارت دانش و رفتار و خبرنگاری بحران خبر داد.

k-khorsandi

کریم خورسندی روز جمعه در گفت وگو با ایرنا با اشاره به دوازدهمین جلسه هیات مدیره خانه مطبوعات گیلان که روز پنجشنبه ۲۹ مهرماه برگزار شد، بیان کرد: در این جلسه با برگزاری کلاس های آموزشی مهارت دانش و رفتار (طرح امید) و تشکیل تیم خبرنگاران بحران برای اصحاب رسانه و خبرنگاران استان از سوی دادگستری و هلال احمر گیلان موافقت شد، همچنین اعضای هیات مدیره با تشکیل و راه اندازی دو کمیته فرهنگی و ورزشی موافقت کردند.
وی ادامه داد: اداره کل دادگستری گیلان طی نامه ای به خانه مطبوعات اعلام کرد که معاونت پیشگیری از جرم دادگستری گیلان در نظر دارد دوره مهارت دانش و رفتار (طرح امید) را با مشارکت خانه مطبوعات برای اصحاب رسانه برگزار کند و در این راستا طی روزهای شنبه و یکشنبه (اول و دوم آبان ماه) برای آقایان و چهارشنبه و پنجشنبه (۵ و ۶ آبان) برای خانم ها به طور فشرده و متمرکز از ساعت ۸ تا ۱۴ این دوره را برگزار و برای متقاضیان گواهی نیز صادر می کند.
خورسندی افزود: در همین ارتباط جمعیت هلال احمر گیلان نیز در راستای تحقق اهداف جمعیت هلال احمر و تقویت توان مدیریتی افکار عمومی در زمان حادثه، قصد دارد تیم خبرنگاران بحران را در استان تشکیل دهد تا گام موثری در حمایت روانی جامعه پس از حادثه بردارد.
وی اضافه کرد: برهمین اساس هلال احمر گیلان طی نامه ای به خانه مطبوعات اعلام کرده که قصد دارد به طور مشارکتی و با حضور خبرنگاران عضو خانه مطبوعات گیلان این دوره یک روزه را برگزار کند.
مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان خاطر نشان کرد: علاقمندان به شرکت در این دوره های آموزشی می توانند به خانه مطبوعات گیلان مراجعه و یا تلفنی آمادگی خود را اعلام کنند تا مقدمات حضور و ثبت نام آنها در کلاس های مذکور فراهم شود.
خورسندی ادامه داد: یکی از مباحث مهم دوازدهمین جلسه خانه مطبوعات گیلان، بحث توسعه و تجهیز ساختمان خانه مطبوعات بود که خوشبختانه رایزنی های صورت گرفته با استانداری و دستگاه های استان این امکان را مهیا کرده تا فضای بهتری برای اعضای خانه مطبوعات فراهم کنیم ضمن اینکه بودجه خانه مطبوعات گیلان نیز پس از تایید دکتر نوبخت مورد تصویب استاندار و سازمان برنامه و بودجه استان نیز قرار گرفته و عملیاتی خواهد شد .
وی یادآور شد: یکی دیگر از مصوبات این هفته خانه مطبوعات گیلان، تشکیل دو کمیته فرهنگی و ورزشی بود که مورد تصویب اعضای هیات مدیره قرار گرفت و این دو کمیته بزودی فعالیت خود را برای گسترش کارهای خانه مطبوعات آغاز خواهند کرد.
خورسندی اضافه کرد: اعضای هیات مدیره همچنین پس از بحث و تبادل نظر در مورد کمیته رفاهی خانه مطبوعات و به دلیل عدم برنامه ریزی و انسجام لازم برای پویایی این کمیته، مسئولیت این کمیته را که در اختیار خانم عاطفی فرد بود، از او سلب کرده و تا تعیین فرد دیگری برای این کمیته، رسیدگی به امور آن را بر عهده مدیرعامل گذاشتند.
وی همچنین از اتمام کار ثبت انتخابات دوره جدید هیات مدیره خانه مطبوعات گیلان خبر داد و گفت: پروسه سخت و دشوار اداری ثبت انتخابات دوره جدید خانه تمام شده و منتظر درج آگهی در روزنامه رسمی هستیم.
وی در پایان از پرداخت و واریز جوایز نقدی جشنواره مطبوعات و جشنواره دفاع مقدس سال گذشته به حساب برگزیدگان خبر داد و افزود: با مساعدت و همراهی استاندار، مدیرکل فر هنگ و ارشاد اسلامی گیلان و هیات مدیرخانه مطبوعات استان، تمامی پرداخت ها به افراد انجام شده، ضمن اینکه مرحله اول صدور کارت اعضای خانه مطبوعات به تعداد ۳۴۰ نفر نیز پایان یافته و اعضاء­ می توانند با مراجعه به خانه مطبوعات کارت خود را شخصا تحویل بگیرند.
گیلان دارای ۱۷۹ نشریه شامل ۹ روزنامه، ۴۵ هفته نامه، ۲۰دوهفته نامه، ۴۶ماهنامه، ۵ دو ماهنامه، ۳۷ فصلنامه ، ۱۲ دو فصلنامه و ۷۰ پایگاه خبری تحلیلی است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*