سرخط خبرها

آخرین کلاس دورۀ آموزش خبرنگاری خانۀ مطبوعات گیلان برگزار شد + تصاویر

کلاس «شیوه‌های گزارش‌نویسی»، آخرین کلاس از دورۀ آموزش خبرنگاری خانۀ مطبوعات گیلان با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس بیمه ایران در گیلان برگزار شد.

مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان با اعلام این خبر گفت: پنجمین و آخرین هفتۀ دورۀ آموزش خبرنگاری خانۀ مطبوعات گیلان در سالن اجتماعات بیمه ایران برگزار و فعالان رسانه ای پس از سپری کردن ۶۰ ساعت آموزشی طی ۵ هفته این دوره را به پایان بردند.

کریم خورسندی با بیان اینکه دورۀ آموزش خبرنگاری ویژۀ فعالان رسانه‌ای گیلان به همت مؤسسه خانۀ مطبوعات و با همکاری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و زیرنظردفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه های معاونت مطبوعاتی وزرات ارشاد اسلامی برگزار شده است، افزود: این دورۀ آموزشی در ۱۰ جلسه به مدت ۶۰ ساعت و طی حدود سه ماه برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه در پنجمین هفتۀ این دورۀ آموزشی، کلاس «روشهای انجام مصاحبه» با تدریس دکتر مهرداد خلیلی برگزار شد، اظهار داشت: در هفتۀ نخست این دوره، کلاس «خبرنویسی» استاد رضا اسماعیلی اوره؛ هفتۀ دوم، کلاس «روابط عمومی» دکتر حمید شکری، هفتۀ سوم، کلاس «شیوۀ نگارش فارسی در مطبوعات» دکتر علیرضا حسینی پاکدهی و هفتۀ چهارم، کلاس «روشهای انجام مصاحبه» دکتر علیرضا کتابدار در رشت برگزار شد.

وی با بیان اینکه همۀ مدرسان این دورۀ آموزش خبرنگاری از سوی دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی شدند، افزود: پس از اتمام این دورۀ آموزشی نیز، آزمون پایان دوره برای شرکت‌کنندگان برگزار می‌شود که گواهینامۀ معتبر دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به پذیرفته‌شدگان در آزمون اهدا خواهد شد.

خورسندی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از مساعدت و همراهی‌های مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، رئیس بیمه ایران در گیلان و همکاران این دو مجموعه یادآور شد: امیدوارم با تلاش و همکاری این عزیزان بتوانیم خدمات بیشتر و بهتری به جامعه رسانه‌ای استان ارائه نماییم.

گفتنی است مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان که در جلسه پایانی این دوره حضور یافته بود، ضمن ابراز رضایت از برگزاری چنین دوره‌هایی، خواستار حضور فعال اهالی رسانه در آن شد و با اشاره به جایگاه بالای رسانه‌های گیلان در سطح کشور، گفت: حفظ و ارتقای این جایگاه نیازمند آموزش‌های مستمر و حرفه‌ای اهالی رسانه استان است.
دکتر فاضلی همچنین با تشکر از رییس بیمه ایران در گیلان اظهار داشت: توسعه و گسترش فرهنگ بیمه به وسیله خبرنگاران عامل مهمی در اطلاع رسانی برای عموم مردم در جامعه وایجاد آرامش خاطر می باشد و بیمه ایران به عنوان قدیمی ترین بیمه کشور خوشبختانه از جایگاه و منزلت خوبی نزد مردم برخوردار است.

فلکیان، رییس بیمه ایران نیز در این مراسم گفت: رسانه ها و خبرنگاران به عنوان رکن چهارم دموکراسی و پل ارتباطی مردم و مسئولان کار خطیری برعهده داشته و همین که با شهامت در این حوزه نقش آفرینی می کنند جای تقدیر دارند.
وی افزود: اعتقاد دارم باید اصحاب رسانه حمایت و تقویت شوند تا از این مسیر توسعه و تعالی کشور بهتر انجام گیرد.

گفتی است زمان برگزاری آزمون پایان دوره کلاس های مذکور به زودی به اطلاع شرکت‌کنندگان خواهد رسید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*