سرخط خبرها

استاندار گیلان: توسعه بدون حضور رسانه ها امکانپذیر نیست

استاندار گیلان در بازدید از غرفه گیلان در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات کشور با اشاره به نقش رسانه ها اعم از مطبوعات، نشریات، خبرگزاری ها و… در توسعه، گفت: توسعه بدون حضور رسانه ها امکانپذیر نیست.

محمدعلی نجفی، پیش از ظهر امروز (دوشنبه ۱۷ آبان ۹۵) در بازدید از غرفه نشریات گیلان در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات کشور در تهران افزود: هر جا توسعه ای وجود دارد، در کنارش بایستی حضور رسانه ها و خبرنگاران وجود داشته باشد.

وی اظهار کرد: طی سه سال و اندی اخیر، خبرگزاری ها، مطبوعات و خبرنگاران در کنار ما بودند که امیدواریم که این حضور قوی همراه با نگاهی که دارند، منجر به توسعه و آبادانی هر چه بیشتر استان شود.

وی ادامه داد: خبرنگاران هم خوبی ها را می بییند و هم نقد می کنند که اگر جایی نقدی سازنده باشد، استقبال می کنیم.

نجفی با اشاره به رتبه اول فضای کسب و کار گیلان در کشور در فصل های مختلف طی چند سال اخیر گفت: رسانه ها، نشریات، مطبوعات، مسئولان خبرگزاری ها و خبرنگان تا کنون نقش موثری در بخش های مختلف در استان از جمله فضای کسب وکار گیلان داشته اند.

استاندار گیلان در ادامه در پاسخ پرسش یکی از خبرنگاران استان گفت: کمک برای بیمه تکمیلی خبرنگاران نیز امسال تداوم می یابد.

بنا بر این گزارش؛ فیروز فاضلی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، یونس رنجکش مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری، حسین داداشی و کریم خورسندی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل خانه مطبوعات استان و جمعی از اصحاب رسانه، استاندار گیلان را در این بازدید همراهی می کردند.

در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات، غرفه ای نیز به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان و با همکاری خانه مطبوعات استان دایر شده است که در آن، فعالیت رسانه ای استان برای مخاطبان معرفی خواهد شد.

بنا بر اظهار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، در حال حاضر استان گیلان با داشتن ١۴٧ نشریه مکتوب دارای مجوز و در حال انتشار شامل ٩ روزنامه، ۴۴ هفته نامه، ١۶ دوهفته نامه، ۴٢ ماهنامه، ۵ دوماهنامه، ٢٢ فصلنامه و ٩ دوفصلنامه، ٨١ پایگاه خبری و ۶ نشریه الکترونیکی مجوزدار یکی از استان های فعال در این زمینه است.

بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات با حضور ۹۰۰ رسانه در قالب ۶۲۰ غرفه، از ۱۴ تا ۲۱ آبان ماه جاری از ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه تا ۲۰ در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) تهران با شعار «شفافیت، صداقت» برپاست.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*