سرخط خبرها

جشنواره رسانه و انقلاب در گیلان برگزار می‌شود

مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان در سومین جلسه هیئت اندیشه ورز کارگروه فرهنگی و هنری ستاد بزرگداشت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران گفت: یکی از مهمترین برنامه‌های خانه مطبوعات گیلان در دهه فجر امسال برگزاری همایش و جشنواره رسانه و انقلاب است.

در این جلسه که با حضور ابراهیمیان معاون فرهنگی و امور رسانه، ثقتی مشاور فرهنگی و هنری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، رضوانی‌نژاد مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، مرادی مدیرعامل اتحادیه مؤسسات قرآنی، خورسندی مدیرعامل خانه مطبوعات، حاذق نماینده اتحادیه انجمن‌های اسلامی، احمدی‌فر مدیرعامل انجمن موسیقی و پورصادقی نماینده کانون‌های آگهی و تبلیغاتی استان در دفتر معاونت فرهنگی و امور رسانه اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان برگزار شد، پس از بحث و تبادل نظر مقرر شد برنامه‌های چهلمین سالروز پیروزی انقلاب با رویکرد باورپذیر بودن و با چشم انداز ۱۴۰۴ و در جهت تحقق اهداف انقلاب باشد؛ و هنرمندان و اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه در اجرای برنامه‌ها مشارکت بالایی داشته باشند و از پتانسیل عظیم جامعه دانش‌آموزی و جامعه رسانه‌ای بهره لازم گرفته شود.

مدیرعامل مؤسسه خانه مطبوعات گیلان در این جلسه با بیان اینکه جامعه رسانه‌ای و مطبوعاتی استان همواره در اجرا، تولید و بازتاب برنامه‌های دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب پیشرو بوده و از هم اکنون به انتشار موضوعات و مطالب مرتبط اقدام کرده‌اند، گفت: یکی از مهمترین برنامه‌های خانه مطبوعات در دهه فجر امسال برگزاری همایش و جشنواره رسانه و انقلاب است.

کریم خورسندی افزود: به مناسبت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب به افرادی که با تولید و محتوا اقدام به نگارش مطالب و مقالاتی در خصوص چگونگی پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران نمایند جوایز ارزنده‌ای اهدا می‌شود.

وی اضافه کرد: محورهای جشنواره در خصوص نقش رسانه‌ها و خبرنگاران در پیروزی انقلاب اسلامی، مهمترین اهداف انقلاب اسلامی و فرهنگ سازی در باورهای دینی و تأثیر و نقش مردم گیلان در پیروزی انقلاب می‌باشد که در رشته‌های سرمقاله و یادداشت، مقاله، عکس و گزارش می‌توانند مطالب تولیدی و منتشر شده خود را حداکثر تا تاریخ ۱۲ بهمن‌ماه امسال به خانه مطبوعات گیلان تحویل نمایند.

خورسندی خاطرنشان کرد: آثاری در جشنواره پذیرفته می‌شوند که از ۱۲ آبان ۱۳۹۷ لغایت ۱۲ بهمن ۱۳۹۷ در یکی از نشریات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری دارای مجوز استان چاپ و منتشر شده باشد.

مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان اظهار کرد: به نفرات اول تا سوم هر رشته جوایز ارزنده‌ای اهدا می‌شود و زمان دقیق برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره و همایش استانی رسانه و انقلاب متعاقباً اعلام خواهد شد.

یک نظر

  1. سلام. من سوالی داشتم. ما اخیراٌ اقدام به ایجاد یک نشریه‌ی دانش‌آموزی در مدرسه‌ی خودمون کردیم -ترجیح میدم فعلا اسم مدرسه رو ذکر نکنم!- که با انرژی و هدف داره به سمت جلو پیش می‌ره. مطالبی که نشریه‌‌ی ما پوشش می‌ده، شامل ابعاد فرهنگی، اجتماعی و آموزشیِ مدرسه و جامعه می‌شه. دارای نقد و انتقاد و ستون های مختلفی هست که سعی کردیم با توجه به توان و خلاقیت نویسنده هامون که همه شون دانش آموزن، یک طیف خوبی از مطالب رو پدید بیاریم.
    اما در واقع، با اینکه ما داریم فرهنگ رسانه پذیری رو زیاد میکنیم، موانع بسیاری بر سر راه خودمون میبینیم. کلا به جایی بند نیستیم. قصد مجوز گرفتن که نداریم چون معلومه سیر طولانی ای رو طی میکنه اما بحث ما اینه با توجه به اینکه گفتین دوست دارین از توانایی دانش آموزی استفاده کنید و همینطور در جای دیگری رئیس خانه مطبوعات فرموده بودن که از دغدغه مند های رسانه حمایت میکنن، آیا امکان داره کمکی به نشریه های دانش آموزی که فکر کنم تعدادشون به انگشتان دست هم نمیکشه بکنید؟
    کمک شاید از این لحاظ که نظارتی روشون باشه و تایید بشن، تقدیر بشن و اینکه راهشون در آموزش و پرورش با موانع زیاد رو به رو نشه. نسل جوان ما، همونایی هستن که قراره برای آینده بنویسن و اگه در مدرسه به بن بست های شدید بخورن، برای ادامه دادن در جوانی، هیچ انگیزه ای نخواهند داشت و گیلان از نظر رسانه ای پیشرفت چشم گیری نخواهد کرد. در صورت تمایل برای کمک به ما دانش آموزان به من ایمیل بزنید.ارادتمند شما. ح

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*