سرخط خبرها

۴۶۵ خبرنگار گیلانی تجلیل می‌شوند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به برگزاری مراسم استانی روز خبرنگار در رشت، گفت: در این مراسم از ۴۶۵ خبرنگار و عکاس خبرگزاری‌ها، پایگاه‌های خبری و نشریات مکتوب گیلان تجلیل می‌شود.

فیروز فاضلی، عصر پنجشنبه (سوم مرداد) در جلسه شورای اداری گیلان که در سالن غدیر استانداری برگزار شد، اظهار کرد: امسال نیز مراسم استانی گرامی‌داشت روز خبرنگار که از سال ٨٠ به طور مستمر در گیلان برگزار می‌شود، خبرنگاران رسانه‌های مکتوب، خبرگزاری‌ها، پایگاه‌های خبری، عکاسان، خبرنگاران آزاد و خبرنگاران ورزشی تجلیل می‌شوند.

وی با بیان اینکه گیلان جز معدود استان‌هایی است که برای برگزاری این مراسم، اعتبارات خاصی را پیش‌بینی می‌کند، افزود: این برنامه با محوریت خانه مطبوعات به‌عنوان تنها تشکل فعال مطبوعات استان و با هدف تقویت این خانه و واسپاری مسئولیت‌ها به صنوف و گسترش فعالیت‌ها برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به همکاری این اداره‌کل، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و استانداری گیلان با خانه مطبوعات در برگزاری هر چه بهتر این مراسم، گفت: مراسم تجلیل از خبرنگاران استان ساعت ١٠ صبح روز چهارشنبه ١۶ مردادماه جاری برگزار می‌شود.

فاضلی در ادامه با بیان اینکه بر اساس تصمیم گیری‌های صورت گرفته، تقدیر از ١٠۴ عضو فعال خانه مطبوعات گیلان به‌عنوان یکی از اولویت‌های مراسم تجلیل امسال است، بیان کرد: فعالیت پایگاه‌های خبری و نشریات استان بررسی و ارزشیابی شده و پایگاه‌های خبری و نشریات فعال نیز تجلیل می‌شوند؛ ضمن اینکه تجلیل از خانواده شهدای رسانه گیلان (شهیدان اسحاقی، اخوان و ثابت‌قدم) یکی از بخش‌های ثابت مراسم گرامی‌داشت روز خبرنگار در گیلان است.

به گفته وی؛ علاوه بر اینکه حضور میهمانان کشوری از معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برنامه‌ریزی شده، حضور مازیار هوشمند «مدیرعامل خانه مطبوعات کشور» جزو برنامه‌های این مراسم است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به فعالیت ٢١٣ نشریه مکتوب و ١۵٨ پایگاه خبری تحلیلی دارای مجوز در استان، گفت: گیلان یکی از برجسته‌ترین استان‌های کشور در حوزه خبر و فعالیت رسانه‌ها است.

هفدهم مردادماه مصادف با شهادت شهید محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران به همراه ٩ دیپلمات ایرانی در افغانستان به عنوان روز خبرنگار نام گرفته است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*