سرخط خبرها

رسانه‌های محتوامحور ماندگار خواهند شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه در حوزه مطبوعات و رسانه به پالایش محتوایی معتقد هستم، گفت: اگر رسانه‌ها محتوامحور عمل کنند ماندگار خواهند شد و در غیر این‌صورت مدت کوتاهی می‌آیند و می‌روند.

فیروز فاضلی، ظهر شنبه (۵ مرداد) در جلسه هماهنگی برگزاری نوزدهمین مراسم استانی گرامی‌داشت روز خبرنگار در گیلان که در دفتر کار وی برگزار شد، اذعان کرد: خانه مطبوعات باید به محلی برای ایجاد آرامش و رفاه اهالی خبر تبدیل شود.

وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر از رسانه‌های استان فوق‌العاده راضی هستم، ابراز داشت: احساس می‌کنم رسانه‌های گیلان وظیفه خود را درست انجام می‌دهند.

فاضلی با اشاره به زمان‌بر بودن کارهای فرهنگی، هنری و رسانه‌ای، افزود: حداقل ۵ تا ١٠ سال باید بگذرد تا مشخص شود کارهای انجام شده در این حوزه درست انجام شده است یا نه.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه ما و اهالی رسانه عضو یک خانواده هستیم، گفت: امیدوارم با کمک هم بتوانیم مشکلات این خانواده را برطرف کنیم.

وی با بیان اینکه در حوزه مطبوعات و رسانه به پالایش محتوایی معتقد هستم، اذعان کرد: اگر رسانه‌ها محتوامحور عمل کنند ماندگار خواهند شد و در غیر این‌صورت مدت کوتاهی می‌آیند و می‌روند.

فاضلی ادامه داد: استان گیلان یک حافظه فرهنگی و تاریخی دارد که از بزرگان و گذشتگان به ما رسیده است و اهالی رسانه باید دقت کنند که این حافظه تاریخی و فرهنگی به دلیل مزایای روزمره زیر سوال نرود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در پایان تأکید کرد: دوستان خانه مطبوعات و معاونت امور فرهنگی و رسانه باید برگزاری سلسله نشست‌های آموزشی و مقوله سواد رسانه‌ای را با جدیت دنبال کنند.

استان گیلان دارای ٢١٣ نشریه و ١۵٨ پایگاه خبری تحلیلی دارای مجوز است. بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده، مراسم استانی روز خبرنگار امسال نیز با محوریت خانه مطبوعات، ساعت ١٠ صبح روز چهارشنبه ١۶ مردادماه جاری برگزار می‌شود که در آن از ۴۶۵ خبرنگار و عکاس خبری نشریات مکتوب و مجازی گیلان تجلیل خواهد شد.

هفدهم مردادماه مصادف با شهادت شهید محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران به همراه ٩ دیپلمات ایرانی در افغانستان به عنوان روز خبرنگار نام گرفته است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*