سرخط خبرها

انتظار می رود که ۱۷ مرداد امسال، همه درجهت برآورده شدن نیازهای اهل قلم اقدام کنیم

تابناک / در هفدهم مرداد ماه سال ۱۳۷۷، محمود صارمی خبرنگار خبرگزاریِ جمهوری اسلامی، به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری ایران در مزار شریف افغانستان به دست گروهک تروریستی طالبان به شهادت رسید و به همین مناسبت، شورای فرهنگ عمومی، هفدهم مرداد ماه هر سال را به عنوان «روز خبرنگار» نامگذاری کرد.

فیروز فاضلی، مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان طی گفت و گویی با تابناک در واکنش به پویش #روز_خبرنگار_روز _نشست_خبری_نیست طی پیامی اظهار کرد:

جان نباشد جز خبر در آزمون
هر که را افزون خبر جانش فزون
جان ما از جان حیوان بیشتر
از چه زان رو که فزون دارد خبر

از نظر بنده پویش #روز_خبرنگار_روز_نشست_خبری_نیست اقدام بسیار مبارک و مورد تایید ما است و بنده به همه عزیزان و دوستان به واسطه به راه انداختن این پویش تبریک عرض می کنم.

خبرنگار از دیدگاه بنده فردی است که دارای ذوق، استعداد، سرعت ،توجه به واقعیت ها و دراختیار داشتن اطلاعات مناسب در کار خود است و در کنار آن به دیدن آموزش های تخصصی اهتمام می ورزد و همچنین مسئولیت پذیری را در کنار امانت داری، سرلوحه کار خود قرار می دهد.

باتوجه به عطش روز افزونی که جامعه در مورد کسب خبر دارد جا دارد از تمامی خبرنگاران استان که جان مخاطبان خود را سیراب می کنند تشکر کنم.


بنده نیز معتقدم که خبرنگار را نباید در قالب یک روز محدود کرد؛ چون سرعت، دقت، صحت، تعهد و اخلاق در تولید یک خبر به روز خاصی محددود نمی شود.

بنابراین باید در روز خبرنگار فقط از قداست قلم و مشکلات این حوزه صحبت کرد و یک مسئول همانطور که از اسم آن پیداست باید در مقام پاسخگویی باشد، نه در مقام ارائه گزارش، چون این حوزه کاری رنج های زیادی را برای خبرنگاران به همراه دارد.

خبرنگاران همواره سختی های بزرگی را برای خود هموار می کنند و در این مسیر خیلی زحمت می کشند و انتظار می رود که ۱۷ مرداد امسال، همه درجهت برآورده شدن نیازهای اهل قلم اقدام کنیم.

اینجانب درنهایت برای تمام خبرنگاران عزیز استان آرزوی توفیق روز افزون دارم.

فیروز فاضلی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان

۹ مرداد ۱۳۹۸

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*