سرخط خبرها

اعضای خانه مطبوعات در اولویت تجلیل مراسم روز خبرنگار هستند

مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان با اشاره به اینکه مراسم استانی روز خبرنگار امسال، چهارشنبه ١۶ مرداد در رشت برگزار می‌شود، گفت: در این مراسم که با اولویت تجلیل از اعضای خانه مطبوعات استان می‌باشد از حدود ۵٠٠ خبرنگار رسانه‌های مجازی و مکتوب گیلان تجلیل می‌شود.

کریم خورسندی با اشاره به برگزاری مراسم روز خبرنگار در رشت، اظهار کرد: این مراسم با حضور اصحاب رسانه و مسئولین، ساعت ١٠ صبح روز چهارشنبه ١۶ مرداد ٩٨ برگزار می‌شود.

مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان با اشاره به دعوت از نمایندگان گیلان در مراسم روز خبرنگار، گفت: محمد صادق حسنی (رئیس مجمع نمایندگان گیلان) به عنوان سخنران مراسم حضور دارند.

وی همچنین به حضور استاندار گیلان و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در مراسم روز خبرنگار اشاره و تاکید کرد:  مراسم امسال همانند سال گذشته در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم‌الانبیا(ص) رشت برگزار می‌شود.

خورسندی به بخش‌های مختلف مراسم روز خبرنگار اشاره و تاکید کرد: امسال از سه پیشکسوت عرصه رسانه استان بنام‌های سعیدی از لاهیجان، معینی از لنگرود و پایندانی از رشت تجلیل می‌شود.

مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان افزود: همچنین همانند سال‌های گذشته از خانواده شهدای رسانه گیلان، شهیدان اسحاقی، اخوان و ثابت‌قدم تجلیل خواهد شد.

وی اظهار کرد: از جمله ویژه برنامه‌های مراسم روز خبرنگار، اجرای موسیقی محلی و سنتی توسط “عباس پسندیده” از خوانندگان مطرح کشور و گیلان است که امیدوارم مورد نظر و توجه اصحاب رسانه قرار گیرد.

خورسندی با بیان اینکه در مراسم روز خبرنگار امسال از سه تن از توزیع‌کنندگان نشریات گیلان نیز تجلیل می‌شود، تصریح کرد: همچنین در این مراسم از خانواده مرحوم فرهاد پاک‌سرشت (با بیش از ٢٠ سال سابقه  فعالیت در نشریات مکتوب) نیز تجلیل می‌شود.

مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان با اشاره به سخنرانی سه نفر از فعالان رسانه‌ای گیلان و بیان مشکلات این قشر در مراسم روز خبرنگار، اظهار کرد: خانم اصغری از خبرگزاری مهر، آقای محبوب روستا از نشریه ندای کشاورز و آقای ثابت‌قدم از پایگاه خبری نبض خبر به عنوان نماینده رسانه‌های گیلان در این مراسم سخنرانی می‌کنند.

وی به جزئیات تجلیل از خبرنگاران در مراسم روز خبرنگار سال جاری اشاره و اظهار کرد: امسال از حدود ۵٠٠ خبرنگار گیلانی که شامل اعضای خانه مطبوعات، فعالان رسانه‌های مکتوب و مجازی و عکاسان و ورزشی‌نویسان است، تجلیل می‎شوند.

خورسندی با بیان اینکه خانه مطبوعات به عنوان یک نهاد صنفی و قانونی حامی رسانه های استان که مورد تایید معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، تاکید کرد: به همین منظور برنامه تجلیل از خبرنگاران گیلانی در سال جاری با اولویت‌ خبرنگاران عضو خانه مطبوعات گیلان که از طریق سامانه خانه مطبوعات ثبت نام کرده اند انجام می‌شود.

وی در خاتمه اظهار داشت: معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امسال نیز مانند سال گذشته به همه اعضای خانه های مطبوعات سراسر کشور هدیه روز خبرنگار اهدا می‌کند.

خانه مطبوعات گیلان هم اکنون حدود ٢٣٠ نفر عضو ثبت‌نامی در سامانه دارد که برخی نیز ثبت‌نام اولیه را انجام داده و منتظر تأیید نهایی مدیران مسئول خود هستند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*