سرخط خبرها

ملاک تقدیر از خبرنگاران، فعالیت در رسانه‌های دارای مجوز است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به تقدیر از ۴٨۵ خبرنگار استان در مراسم روز خبرنگار امسال، تأکید کرد: ملاک تقدیر از خبرنگاران، فعالیت در رسانه‌های دارای مجوز استان است.

فیروز فاضلی، شامگاه یکشنبه (١٣ مرداد) در نشست اعضای ستاد برگزاری همایش استانی روز خبرنگار با سرپرست استانداری گیلان، با اشاره به برگزاری جلسات متعدد ستاد برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر این مراسم، اظهار کرد: با پیگیری‌های انجام شده، حضور سید محمدرضا دربندی «مدیرکل مطبوعات و رسانه‌های داخلی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی» در همایش استانی روز خبرنگار امسال قطعی شده است.

وی ادامه داد: بر این اساس، همایش استانی روز خبرنگار با حضور اصحاب رسانه و مسئولان، ساعت ١٠ صبح روز چهارشنبه ١۶ مرداد ٩٨ در سالن شهید انصاری مجتمع فرهنگی و هنری خاتم‌الانبیا(ص) رشت برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه در مراسم روز خبرنگار از ۴٨۵ خبرنگار استان تجلیل خواهد شد، تصریح کرد: از مطبوعات گیلان ١٨۵ نفر، از خبرگزاری‌ها ٣۶ نفر، از پایگاه‌های خبری ١٣۵ نفر، از سرپرستی نشریات سراسری ۵١ نفر، به‌همراه هفت عکاس خبری، ١٢ خبرنگار ورزشی، خانواده سه شهید خبرنگار و یک خبرنگار متوفی، سه پیشکسوت و دو موزع مطبوعات گیلان، یک خبرنگار مصدوم (طی یک سال اخیر) و ۴٩ عضو خانه مطبوعات استان (غیر مشترک با افراد معرفی شده) امسال تقدیر خواهند شد.

فاضلی با تأکید بر اینکه ملاک تقدیر از خبرنگاران، فعالیت در رسانه‌های دارای مجوز استان بوده است، افزود: پیرو شفاف‌سازی به عمل آمده در یارانه‌های پرداختی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مطبوعات در دولت تدبیر و امید، تمامی اعداد و ارقام که خود تبیین کننده فعالیت‌ها است، به‌صورت به‌روز موجود است.

وی در پایان ضمن تقدیر از همدلی و همراهی اعضای خانه مطبوعات با مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: خانه مطبوعات باید به خانه حقیقی اهالی رسانه و مطبوعات مبدل شود تا بتوانند از این طریق، پیگیر مطالبات و خواسته‌هایشان باشند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*