سرخط خبرها

هدیه روز خبرنگار به همه اعضای خانه مطبوعات اهدا می‌شود

مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان با بیان اینکه خانه مطبوعات به عنوان یک نهاد صنفی و قانونی حامی رسانه‌های استان که مورد تأیید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، اظهار کرد: معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امسال نیز مانند سال گذشته به همه اعضای خانه های مطبوعات سراسر کشور هدیه روز خبرنگار اهدا می‌کند.

کریم خورسندی، شامگاه یکشنبه (١٣ مرداد) در نشست اعضای ستاد برگزاری همایش استانی روز خبرنگار با سرپرست استانداری گیلان، با بیان اینکه بزرگترین مشکل حوزه مطبوعات، مقوله کاغذ و چاپ است که نشأت گرفته از مشکلات اقتصادی و تحریم‌هاست، گفت: الحمدلله با کمک مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بخشی از این مشکلات حل شده است، ولی همچنان نیازمند حمایت بیشتر مسئولان هستیم.

مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان با بیان اینکه الحمدلله عدالتی در یارانه‌های مطبوعات و توزیع آگهی‌های دولتی برقرار شده است، ادامه داد: از مسئولان معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره‌کل استان بابت اجرای این عدالت، حمایت‌ها و شفافیت به‌وجود آمده سپاسگزارم.

وی در ادامه به ارائه گزارشی مختصر از عملکرد هیئت مدیره خانه مطبوعات گیلان در یک سال و نیم اخیر پرداخت و اظهار کرد: برگزاری جشنواره ملی مطبوعات با حضور دکتر نوبخت در منطقه آزاد انزلی، جشنواره استانی رسانه و مدیریت شهری و برگزاری دوره آموزش خبرنگاری برای حدود ۵٠ نفر از خبرنگاران استان با حضور اساتید برجسته کشور از فعالیت‌های شاخص این دوره بود.

مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان افزود: با رایزنی‌های انجام شده در اتحادیه خانه‌های مطبوعات استان‌های شمالی کشور، استان گیلان در سال ١۴٠٠ میزبان جشنواره مطبوعات استان‌های شمالی خواهد بود که پایه‌ای برای حضور در جشنواره خزر آستاراخان است.

خورسندی با بیان اینکه خانه مطبوعات به عنوان یک نهاد صنفی و قانونی حامی رسانه‌های استان که مورد تأیید معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، اظهار کرد: معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امسال نیز مانند سال گذشته به همه اعضای خانه های مطبوعات سراسر کشور هدیه روز خبرنگار اهدا می‌کند.

وی در ادامه با اشاره به کمک ٢٣٠ میلیون تومانی به نشریات مکتوب گیلان در ابتدای سال جاری که با حمایت دکتر نوبخت و همکاری سازمان مدیریت استان انجام شد، اضافه کرد: از استانداری نیز تقاضا داریم برای رفع مشکل مالیاتی خانه مطبوعات گیلان به ما کمک کند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*