سرخط خبرها

اعضای کمیته های حقوقی و رفاهی خانه مطبوعات گیلان مشخص شدند

سیزدهمین جلسه هیئت مدیره

مدیرعامل موسسه خانه مطبوعات گیلان از مشخص شدن اعضای کمیته های حقوقی و رفاهی خانه مطبوعات استان خبر داد.

کریم خورسندی با اشاره به سیزدهمین جلسه هیات مدیره خانه مطبوعات گیلان که روز یکشنبه (۲۳ آبان ۹۵) در این موسسه برگزار شد، بیان کرد: طبق دستور جلسه تعیین تکلیف در خصوص وضعیت کمیته های حقوقی، رفاهی و تشکیل کمیته فرهنگی انجام شد و کمیته حقوقی به مسئولیت حسن سامری با معرفی اعضا و برنامه های خود مورد تایید هیات مدیره قرار گرفت و فعالیت های حقوقی خود را از همین هفته با برگزاری جلساتی آغاز خواهد کرد.

وی ادامه داد: کمیته رفاهی نیز که مسئولیت آن پس از سلب مسئولیت از فاطمه عاطفی فرد به مدیرعامل خانه مطبوعات واگذار شده بود، برنامه ها و اعضای جدید خود را معرفی کرد و مورد تایید و تصویب هیات مدیره قرار گرفت.

خورسندی ادامه داد: در جلسه سیزدهم قرار بود کمیته فرهنگی نیز به مسئولیت معصومه نیک کار، اعضا و برنامه های خود را به هیات مدیره ابلاغ کند که به دلیل مشغله کاری، وی فرصت حضور در جلسه را نیافت و کار تشکیل این کمیته به جلسه بعد موکول شد.

وی افزود: با وجود برنامه های کوتاه مدت و بلند مدتی که برای خدمات رسانی به اعضای خانه مطبوعات تدارک دیده شده و با توجه به خدماتی که در همین مدت کوتاه تشکیل هیات مدیره دور جدید خانه مطبوعات به خبرنگاران و اصحاب رسانه گیلان انجام شده، متاسفانه برخی افراد با فعالیت در فضای مجازی و مسموم کردن افکار عمومی در گروه های کوچک تلگرامی به قصد تخریب خانه مطبوعات و جامعه رسانه ای استان و برای اینکه به مقاصد خود دست یابند، به هر وسیله متمسک می شوند و به دور از اخلاق انسانی و رفتار اسلامی با تهمت، افترا و تشویش اذهان عمومی اعضای هیات مدیره را با الفاظ نامناسبی مورد تاخت و تاز و هجمه قرار می دهند.

مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان اظهار کرد: البته از آنجایی که اهداف، رویه و ادراک این تعداد اندک برای اکثر زحمتکشان رسانه ای، روابط عمومی ها و حتی مدیران استان هم معلوم شده و با توجه به قصد و نیت هیات مدیره خانه مطبوعات که جز خدمت به اصحاب رسانه و رضای خدا چیز دیگری نمی باشد؛ قرص و محکم به کار خود ادامه خواهند داد و از آنجایی که اعضای هیات مدیره هیچ ریگی در کفش ندارند، در این مسیر مستدام خواهند بود.

خورسندی در خاتمه گفت: این رفتارهای سخیفانه قطعاً بی پاسخ نخواهد ماند؛ صبر و حوصله ما هم حدی دارد و در صورت لزوم از طریق مجاری قانونی، با اسناد و مدارک مستند این افراد را به پای میز محاکمه خواهیم کشاند.

در حال حاضر ١۴٧ نشریه مکتوب دارای مجوز در گیلان منتشر می‌شود؛ این رسانه‌ها شامل ٩ روزنامه، ۴۴ هفته نامه، ١۶ دوهفته نامه، ۴٢ ماهنامه، ۵ دوماهنامه، ٢٢ فصلنامه و ٩ دوفصلنامه است. ٨١ پایگاه خبری و شش نشریه الکترونیکی مجوزدار نیز در استان فعال است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*