سرخط خبرها

روزنامه های محلی مشکلات بومی را رصد کنند

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه تشویق خبرنگاران انگیزه کار را در این قشر زحمتکش ارتقا می دهد، گفت: متأسفانه روزنامه‌ها و نشریات محلی مطالبی را که درج می کنند ۸۰ درصد ملی و ۲۰ درصد محلی است در صورتی که باید برعکس باشد.

محمدرضا دربندی، ظهر امروز (چهارشنبه، ١۶ مرداد) در همایش استانی روز خبرنگار که در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیا(ص) رشت برگزار شد، اظهار کرد: قلم خبرنگار بسیاری از مشکلات و موانع جامعه را مرتفع می‌کند.

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه مسئولان به تلاش‌های خبرنگاران فعال توجه کنند، گفت: باید در این راستا مدیران امر خبرنگاران فعال را شناسایی و حمایت‌های ویژه‌ای  را  از این قشر توانمند انجام دهند.

دربندی اذعان کرد: با حمایت‌های و توجه ویژه از سوی مدیران دستگاه‌های اجرایی خبرنگاران انگیزه فعالیت بیشتر داشته و با این تشویق‌ها تولید خبر و گزارش‌ها افزایش می‌یابد.

وی ادامه داد: متاسفانه روزنامه‌ها و نشریات محلی مطالبی را که درج می کنند ٨٠ درصد ملی و ٢٠ درصد محلی است در صورتی که باید برعکس باشد.

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطر نشان کرد: انسان از بدو تولد تا مرگ انتظار توجه و تشویق را دارد و توجه مسئولان به قشر توانمند خبرنگار به نوعی ایجاد نشاط را در جامعه خبرنگاری مهیا خواهند کرد.

دربندی به هویت انسان‌ها اشاره کرد و افزود: هر انسانی دارای هویت جغرافیایی، دینی، مذهب، قومی و صنفی است، شغل خبرنگاری کاری بس دشوار است.

وی با تأکید بر اینکه خبرنگاران هویت بسیار ارزشمندی در جامعه دارند، تصریح کرد: خبرنگاری شغلی است که بر گرفته از سرسلسه انبیا است و بدین سبب خبرنگاران علاوه بر قلم شیوا بایستی اخلاق حرفه ای و الگوی رفتاری انبیاء را سرلوحه کاری قرار دهند.

دربندی در پایان اظهار کرد: حفظ آبروی انسان‌ها و توجه به توسعه و آبادانی و رفع آسیب‌های اجتماعی از اهم فعالیت‌های یک خبرنگار زبده و انقلابی است.

در انتهای این همایش که با حضور نماینده ولی فقیه در گیلان، سرپرست استانداری و جمعی از مدیران استان برگزار شد، از ١۵ نفر به نمایندگی از اصحاب رسانه استان گیلان بر روی سن تجلیل شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*