سرخط خبرها

انتقادهای سازنده منجر به توسعه می‌شود

سرپرست استانداری گیلان با تأکید بر اینکه باید زمینه‌ساز رقابت سازنده بین رسانه‌های استان باشیم گفت: انتقادهای سازنده منجر به توسعه کشور می‌شود.

ارسلان زارع، ظهر امروز (چهارشنبه، ١۶ مرداد) در همایش استانی روز خبرنگار که در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیا(ص) رشت برگزار شد، گفت: نظام ما مبتنی بر مردم سالاری دینی بوده و رسانه‌های ما مردم‌سالار هستند.

سرپرست استانداری گیلان با بیان اینکه رسانه‌ها در استقرار و تقویت مشارکت سیاسی و اجتماعی مردم در حاکمیت همواره نقش‌آفربن بودند افزود: رسانه‌ در کشور ما ضامن تقویت جمهوریت نظام اسلامی هستند.

وی نقش رسانه‌ها را در تقویت و تعمیق میزان مشارکت مردم و آزادی بیان و اندیشه بی‌بدیل دانست و تصریح کرد: به همین سبب مطبوعات و رسانه‌ها رکن موثر چهارم دموکراسی هستند.

زارع با تاکید بر اینکه باید زمینه‌ساز رقابت سازنده بین رسانه‌های استان باشیم افزود: رقابت منجر به ارتقای کیفیت محتوای تولیدی رسانه‌ها می‌شود.

وی خبرنگاران را مدافعان و مروجان ارزش‌های جامعه دانست و اعلام کرد: اگرچه شغل خبرنگاری از جمله مشاغل سخت و دشوار است اما در توسعه و پیشرفت جامعه بسیار موثر است.

سرپرست استانداری گیلان با بیان اینکه خبرنگار صدای رسا مسئول است اذعان کرد: دولت به نقش و جایگاه رسانه‌ها و کار ارزشمند آنها واقف است چرا که انتقادهای سازنده منجر به توسعه کشور می‌شود.

وی پرداخت مالیات معوق و بیمه تکمیلی را از مطالبات خبرنگاران استان اعلام و با اشاره به انتخابات پیش رو خاطرنشان کرد: رسانه‌ها زمینه‌ساز مشارکت مردم در انتخابات باشند.

زارع بر بهره‌گیری از ظرفیت اصحاب رسانه به‌عنوان مشاوران امین مسئولان تاکید و بیان کرد: نیازمند سرعت‌بخشی و کیفیت‌بخشی بیشتر در این عرصه هستیم.

در انتهای این همایش که با حضور مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نماینده ولی فقیه در گیلان و جمعی از مدیران استان برگزار شد، از ١۵ نفر به نمایندگی از اصحاب رسانه استان گیلان بر روی سن تجلیل شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*