سرخط خبرها

اطلاع‌رسانی آزاد حق مطبوعات است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه معتقدم اطلاع‌رسانی آزاد، حق مطبوعات است، اظهار کرد: اگر رسانه‌های طیف‌های مختلف سیاسی آزادی داشته باشند، خودشان پاسخ خودشان را خواهند داد و دیگر حقیقت‌شدگی جای حقیقت‌نمایی را نخواهد گرفت.

فیروز فاضلی در نشست معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اصحاب رسانه گیلان که صبح جمعه (١٨ مرداد ٩٨) به مناسبت گرامی‌داشت روز خبرنگار در رشت برگزار شد، با بیان اینکه در حال حاضر ١۵٨ پایگاه خبری در استان فعال هستند، اظهار کرد: ٢١٣ نشریه مکتوب اعم از ١٠ روزنامه، ۵۶ هفته‌نامه، ٢٢ دوهفته‌نامه، ۴٩ ماهنامه، ٨ دوماهنامه، ۴٧ فصلنامه، ١٩ دوفصلنامه و ٢ سالنامه نیز در گیلان مجوز فعالیت دارند.

وی با اشاره به رتبه پنجم گیلان از نظر تعداد کل رسانه‌های مکتوب و مجازی در سطح کشور، عنوان کرد: گیلان جایگاه هفتم نشریات چاپی و رتبه سوم پایگاه‌های خبری را به خود اختصاص داده است. این در حالی است که تهران یک هزار و ۴٢٨ و آذربایجان شرقی ١۶١ پایگاه خبری دارد.

فاضلی با تقدیر از کمک حمایتی رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به نشریات گیلان که در ابتدای سال جاری از طریق خانه مطبوعات استان انجام شد، خواستار کمکی مشابه به پایگاه‌های خبری گیلان شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ادامه داد: ٢۴۶ روزنامه‌نگار گیلانی عضو صندوق اعتباری هنر هستند که از این تعداد ٧۴ روزنامه‌نگار بیمه تأمین اجتماعی شده‌اند؛ همچنین امسال ٣٠ فعال رسانه‌ای و ١۵٠ روزنامه‌نگار بیمه تکمیلی شدند.

وی، کیفیت رسانه‌های گیلان را اثرگذار در فضای استان و کشور دانست و خاطرنشان کرد: خوشبختانه همدلی و هم‌افزایی خوبی بین اهالی رسانه گیلان وجود دارد و همین امر به پیشبرد اهداف فرهنگی و توسعه‌ای استان کمک می‌کند.

فاضلی با بیان اینکه مطابق سیاست دولت تدبیر و امید، در صدور مجوز برای رسانه‌ها در استان سیاه و سفید عمل نکرده‌ایم، اظهار کرد: خوشحالم از اینکه رنگین کمانی از رسانه‌های مختلف با سلایق سیاسی متنوع در گیلان به چشم می‌خورد که برخاسته از فرهنگ و تمدن بالای این خطه است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه معتقدم اطلاع‌رسانی آزاد، حق مطبوعات است که به شفاف‌سازی کمک می‌کند، ادامه داد: اگر رسانه‌های طیف‌های مختلف سیاسی آزادی داشته باشند، خودشان پاسخ خودشان را خواهند داد و دیگر حقیقت‌شدگی جای حقیقت‌نمایی را نخواهد گرفت.

وی در پایان، برآیند رسانه‌های گیلان را بسیار مثبت ارزیابی و خاطرنشان کرد: باید تمام تلاش خود را برای تداوم این فضا و رویکرد داشته باشیم تا توسعه فرهنگی و رسانه‌ای اتفاق بیافتد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*