سرخط خبرها

نقد و نظارت بر عملکرد مسئولان موجب پیشرفت جامعه می‌شود

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه، رسانه‌های گیلان در حوزه نقد در کشور را سرآمد دانست و اظهار کرد: نقد و نظارت بر عملکرد مسئولان موجب توسعه و پیشرفت جامعه می‌شود و رسانه‌های گیلان در این مورد عملکرد بسیار خوبی دارند.

محمدباقر نوبخت، صبح جمعه (١٨ مرداد ٩٨) در نشست با اصحاب رسانه گیلان که به مناسبت گرامی‌داشت روز خبرنگار در رشت برگزار شد، با بیان اینکه رسانه‌های گیلان در حوزه نقد در کشور سرآمد هستند، اظهار کرد: نقد و نظارت بر عملکرد مسئولان موجب توسعه و پیشرفت جامعه می‌شود و رسانه‌های گیلان در این مورد عملکرد بسیار خوبی دارند.

معاون رییس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ادامه داد: انتقادها باید سازنده و جوانمردانه باشد و اخلاق در قلم زدن و انتشار مطالب رعایت شود.

وی با اشاره به وجود تنوع سلایق در میان رسانه‌های گیلان، تأکید کرد: وجود این اختلاف سلایق سبب نشده تا رسانه‌ها از مطالبه‌گری در زمینه توسعه استان دست بکشند.

نوبخت از اصحاب رسانه گیلان خواست ظرفیت‌های توسعه استان را شناسایی و وضعیت پیشرفت طرح‌ها را مطالبه کنند تا کم‌کاری احتمالی دستگاه‌ها مشخص و تعیین تکلیف شوند.

معاون رییس جمهور ضمن ابراز خرسندی از علاقه‌مندی رسانه‌های گیلان به امر توسعه استان، افزود: دغدغه اصلی عموم فعالان رسانه‌ای در گیلان، مسائل زیست محیطی به‌ویژه موضوع بسیار نگران کننده پسماند و دو رودخانه شهر رشت است که ما نیز به دنبال حل این مشکلات هستیم.

وی با بیان اینکه رسانه‌های خارجی به‌طور شبانه‌روزی فعالیت‌های دولت و اطلاعات نشر یافته از طریق رسانه‌های داخلی را رصد می‌کنند، خاطرنشان کرد: نمی‌توان بسیاری از مسائل مانند بدهی‌های دولت یا کسری بودجه را به‌صورت شفاف اعلام کرد، زیرا باعث سوء استفاده معاندان و رسانه‌های ضد انقلاب می‌شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به وضعیت بیمه خبرنگاران گیلانی اشاره کرد و بیان داشت: آمادگی دارم برای تکمیل فرآیند بیمه خبرنگاران گیلانی هرگونه همکاری را با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داشته باشم و همچنین قطار ویژه‌ای برای اصحاب رسانه استان در نظر گرفته شود تا به مشهد مقدس بروند.

در پایان این نشست نیز تعدادی از پیشکسوتان مطبوعات استان گیلان تقدیر شدند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*