سرخط خبرها

لطف و عنایت ویژه دکتر نوبخت به جامعه رسانه گیلان/ اعزام بیش از ۳۰۰ فعال رسانه ای گیلان به مشهد مقدس در نوع خود بی نظیر است

مدیر عامل خانه مطبوعات گیلان گفت : اقدام دکتر نوبخت در خصوص موافقت با اعزام اصحاب رسانه گیلان به مشهد مقدس ، لطف بزرگی به جامعه ی خبری استان بود.

کریم خورسندی در خصوص جزییات سفر زیارتی جمعی از اصحاب رسانه گیلان برای مشهد مقدس اظهار داشت : امسال شاهد آن بودیم که در روز خبرنگار مراسم مختلفی از سوی نهادها و دستگاههای اجرایی به جهت تقدیر و تجلیل از خبرنگاران گیلانی برگزار شد و با توجه به شرایط اقتصادی که بر کشور حاکم است و مشکلاتی که بعضا برای نهادها وجود دارد اما روند تجلیل از اصحاب رسانه متوقف نشد و از این نظر اقدامات خوبی صورت گرفت.

وی افزود : در مراسم تجلیل از خبرنگاران که با حضور دکتر نوبخت در سازمان برنامه و بودجه گیلان برگزار شد  ، بنا به پیشنهاد جامعه ی رسانه ای گیلان درخواست سفر زیارتی به مشهد مقدس از طریق قطار توسط دکتر نوبخت مورد موافقت قرار گرفت و ایشان ،ماموریت پیگیری این سفر را بر عهده ی خانه مطبوعات گیلان گذاشتند.

خورسندی ادامه داد : بر همین اساس مقرر گردید که خبرنگاران استان به همراه خانواده به سفر زیارتی مشهد مقدس از طریق راه آهن گیلان اعزام شوند و خوشبختانه این موضوع با پیگیریهای صورت گرفته جامه عمل پوشانده شد .

وی خاطر نشان کرد : در بازه ی زمانی مشخصی از اصحاب رسانه خواسته شد که اقدام به ثبت نام کنند و با توجه به حجم اصحاب رسانه گیلان و محدودیت ظرفیت سفر با قطار ، اولویت اعزام با اعضای خانه مطبوعات گیلان در نظر گرفته شد و البته نهایتا تعداد زیادی از خبرنگاران غیر عضو خانه مطبوعات نیز توانستند در این سفر حضور داشته باشند.

وی اضافه کرد : شرایط به گونه ای رقم خورد که تعداد زیادی از افراد غیر عضو در خانه مطبوعات و خانواده های آنان نیز توانستند ثبت نام کرده و سفر مشهد اعزام شوند .

خورسندی ضمن تشکر از رییس سازمان برنامه و بودجه کشور اظهار داشت : با هماهنگی دفتر دکتر نوبخت تامین اعتبار مالی این سفر در روزهای پیش از ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان انجام شد و با موافقت دکتر نوبخت هزینه ی سفر پرداخت گردید.

وی ادامه داد : با هماهنگی های صورت گرفته با سازمان برنامه و بودجه گیلان ، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانه مطبوعات گیلان ظرف ۲۴ ساعت با توجه به دریافت اعتبار مربوطه ، سریعا برای تهیه ی بلیت قطار و رزرو هتل از طریق آژانس مسافرتی اقدام شد که نهایتا زمان حرکت در ساعت ۶:۴۵ دقیقه عصر روز عاشورا مقرر شد و عزیزان خبرنگار به مشهد مقدس اعزام شدند.

مدیر عامل خانه ی مطبوعات گیلان عنوان کرد : اقدام جناب آقای دکتر نوبخت لطف بزرگی به جامعه ی رسانه ی گیلان بود و سفر زیارتی مشهد با این حجم و تعداد از اصحاب رسانه و هزینه ی چشمگیر یک اقدام بی نظیر در نوع خود بود که به لطف و عنایت دکتر نوبخت صورت گرفت و اصحاب رسانه خاطره ی خوشی از این سفر تجربه کردند .

خورسندی افزود : ضمن پوزش از عزیزانی که نتوانستند در این سفر به هر دلیلی همراه کاروان اصحاب رسانه گیلان باشند و تشکر از سعه ی صدر  این عزیزان که برای توسعه ی استان همواره تلاش می کنند و زحمت می کشند ،ان شاالله در برنامه های رفاهی آتی خانه مطبوعات گیلان در خدمت این عزیزان خواهیم بود.

 وی با اشاره به ایجاد حواشی در خصوص این سفر گفت : متاسفانه حواشی مطروحه با واقعیت تناقض دارد و این اظهارات در شان اصحاب رسانه ی گیلان نیست و زحمات دست اندرکاران را زیر سوال می برد.

خورسندی ادامه داد : پیگیری های سفر زیارتی مشهد بر اساس مصوبات هیات مدیره و بر طبق اساسنامه ی خانه مطبوعات با نظارت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و نظارت بخش اداری و مالی این اداره صورت گرفت و تمامی مستندات مالی بر اساس تفاهم نامه های انجام شده توسط بازرسین ناظر ارشاد  مورد بازبینی قرار می گیرد و حاشیه هایی که از سوی برخی ایجاد می شود متاسفانه به بدنه ی خانه مطبوعات گیلان که یک نهاد صنفی است ،آسیب می زند .

وی عنوان کرد : خانه ی مطبوعات با حمایت متولیان امر و بدون توجه به حواشی به راه خود با قدرت ادامه می دهد و قضاوت را به افکار و اذهان اصحاب رسانه ای گیلان می سپارد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*