سرخط خبرها

برگزیدگان نخستین جشنواره عکس خبری گیلان تقدیر شدند

همزمان با برپایی نمایشگاه نخستین جشنواره عکس خبری گیلان در رشت، از برگزیدگان این جشنواره تقدیر شد.

فیروز فاضلی، بعد از ظهر شنبه در حاشیه گشایش این نمایشگاه با اشاره به ارسال ۴۶۶ عکس به دبیرخانه نخستین جشنواره عکس خبری گیلان، اظهار کرد: این آثار از ۳۴ عکاس از شهرهای رشت، آستارا، انزلی، لاهیجان، رضوانشهر و رودسر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه عکس‌ها با مضامین اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، ورزشی، هنری و مذهبی بوده است، گفت: آثار توسط محمدعلی برنو، محمودرضا فتاحی و مجتبی محمدی داوری شدند.

وی با اشاره به راهیابی ۳۴ اثر از ۱۳ عکاس به بخش نمایشگاه، یادآور شد: معرفی کارکرد عکس خبری در رسانه‌ها و نقش مهم رسانه‌ها در ارتقای سطح آگاهی جامعه در مقابله با ناهنجاری‌های اجتماعی و گسترش فعالیت‌های فرهنگی، مذهبی و رسانه‌ای مرتبط در رسانه‌ها از اهداف مهم نخستین جشنواره عکس خبری در گیلان است.

فاضلی با اشاره به برپایی کارگاه یک‌روزه عکاسی خبری در حاشیه این نمایشگاه، ادامه داد: کارگاه آموزشی یک‌روزه «عکاسی خبری» به منظور ارتقای سطح مهارت و توانمندی اصحاب رسانه گیلان، زیر نظر محمودرضا فتاحی از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۲ ظهر یکشنبه ۲۰ بهمن در نگارخانه مارلیک برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان افزود: به حاضرین در این کارگاه، گواهینامه رسمی از سوی این اداره‌کل و خانه مطبوعات استان اعطا خواهد شد.

 در ادامه مراسم گشایش نمایشگاه نخستین جشنواره عکس خبری گیلان، از برگزیدگان این جشنواره تقدیر شد.

«پویا بازارگرد» با انتشار مجموعه عکسی در خبرگزاری مهر به‌عنوان نفر برگزیده و «حمیدرضا علیپور» از خبرگزاری شبستان و «عباس عاشوری» از خبرگزاری صدا و سیما به‌ترتیب به‌عنوان نفرات دوم و سوم این جشنواره معرفی و تقدیر شدند.

همچنین با نظر هیئت داوران نخستین جشنواره عکس خبری گیلان، «نغمه محمدخواه» و «پریناز جهان‌مهمانی» از پایگاه خبری دیار میرزا، «مجتبی دولت‌دوست» و «الهه فلاح» از پایگاه خبری ۸ دی و «علی کتمان» پایگاه خبری گیل خبر به‌عنوان نفرات شایسته تقدیر شناخته شدند.

علاوه بر آثار افراد یادشده، عکس‌هایی از مهتاب باقرزاده (پایگاه خبری دیار میرزا)، مریم بزرگی و نادر نیک‌کار (پایگاه خبری ۸ دی)، فرهام صفایی (پایگاه خبری رشت ۲۰) و سید محمدرضا رشیدی (خبرگزاری موج) در این نمایشگاه به‌نمایش گذاشته شده است.

نخستین جشنواره عکس خبری گیلان به‌همت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانه مطبوعات استان برگزار می‌شود و نمایشگاه آثار جشنواره تا روز دوشنبه ۲۱ بهمن‌ماه در دو نوبت صبح و عصر در نگارخانه مارلیک مجتمع فرهنگی و هنری خاتم‌الانبیا(ص) رشت برپا خواهد بود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*