سرخط خبرها

کارگاه آموزشی عکس خبری در رشت برگزار شد

کارگاه آموزشی عکس خبری با تدریس محمودرضا فتاحی، همزمان با برپایی نمایشگاه نخستین جشنواره عکس خبری گیلان در رشت برگزار شد.

همزمان با برگزاری نخستین جشنواره و نمایشگاه عکس خبری گیلان در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم‌الانبیا(ص) رشت، کارگاه آموزشی عکس خبری با تدریس محمودرضا فتاحی از کارشناسان خبره عکاسی استان، روز یکشنبه ۲۰ بهمن‌ماه در نگارخانه مارلیک این مجتمع برگزار شد.

این کارگاه یک‌روزه به منظور ارتقای سطح مهارت و توانمندی عکاسان و فعالان این حوزه در رسانه‌ها و روابط عمومی‌های دستگاه‌های اجرایی استان و با شرکت ۱۹ نفر از علاقه‌مندان (از جمله تعدادی از عکاسان رسانه‌های گیلان به‌همراه عکاسان شرکت برق منطقه ای، سازمان صنعت معدن و تجارت، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان) برگزار شد که گواهینامه رسمی حضور در کارگاه به شرکت‌کنندگان اعطا می‌شود.

نخستین جشنواره عکس خبری گیلان با توجه به لزوم برجسته‌سازی تلاش عکاسان خبری در رویدادهای مهم مذهبی، رسانه‌ای و اجتماعی، به همت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانه مطبوعات استان برگزار می‌شود و نمایشگاه آثار جشنواره از روز شنبه (۱۹ بهمن) تا عصر امروز (دوشنبه، ۲۱ بهمن) در نگارخانه مارلیک برپا است.

در این نمایشگاه، ۳۴ عکس از ۱۳ عکاس خبری استان؛ پویا بازارگرد (خبرگزاری مهر)، حمیدرضا علیپور (خبرگزاری شبستان)، عباس عاشوری (خبرگزاری صدا و سیما – پایگاه خبری ۸ دی)، مهتاب باقرزاده، نغمه محمدخواه و پریناز جهان‌مهمانی (پایگاه خبری دیار میرزا)، مریم بزرگی، مجتبی دولت‌دوست، نادر نیک‌کار و الهه فلاح (پایگاه خبری ۸ دی)، فرهام صفایی (پایگاه خبری رشت ۲۰)، علی کتمان (پایگاه خبری گیل خبر) و سید محمدرضا رشیدی (خبرگزاری موج) به نمایشگاه گذاشته شده است.

معرفی کارکرد عکس خبری در رسانه‌ها و نقش مهم رسانه‌ها در ارتقای سطح آگاهی جامعه، افزایش توانمندی‌های شناختی افراد جامعه در مقابله با ناهنجاری‌های اجتماعی و گسترش فعالیت‌های فرهنگی، مذهبی و رسانه‌ای مرتبط در رسانه‌ها از اهداف جشنواره یادشده است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*