سرخط خبرها

فعالیت رسانه‌ها در دوران شیوع کرونا، شبانه‌روزی و فداکارانه بود

استاندار گیلان، فعالیت رسانه‌ها در دوران شیوع کرونا را شبانه‌روزی و فداکارانه خواند و تأکید کرد: تلاش‌های امیدآفرینانه باید استمرار یابد و لازمه این مهم، تقویت دانش و مهارت علمی و عملی اهالی رسانه و مطبوعات است.

 ارسلان زارع عصر سه‌شنبه در دیدار با هیأت مدیره خانه مطبوعات استان به نقش رسانه در تنویر افکار عمومی اشاره و فعالیت در این حوزه را اقدامی ارزشمند در جهت امانتداری مردم ذکر کرد.

وی خاطر نشان کرد: اعتماد عمومی، مهمترین رکن سرمایه اجتماعی است و باید از اعتماد مردم به رسانه، حفظ و حراست شود.

وی از تلاش های اهالی رسانه در برگزاری پرشور یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی قدردانی و خاطرنشان کرد: فعالیت رسانه ها در اطلاع رسانی های و آگاهی بخشی عمومی در جریان شیوع ویروس کرونا شبانه روزی و بسیار ارزشمند بود.

استاندار گیلان افزود: اهتمام جدی برای رفع کاستی ها و کوشش برای حل آنها در سایه همدلی و هم افزایی وجود دارد و این رویکرد به توسعه پایدار ایران اسلامی و گیلان سرافراز می انجامد.

وی با یادآوری جنگ روانی دشمنان و تلاش آنها برای ناکارآمد نشان دادن دولت و نیز نظام جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: هجمه ای که امروز با آن روبرو هستیم در کمتر دوره ای سابقه داشته و به یقین اصحاب رسانه در خط مقدم جبهه جنگ روانی هستند.

وی تقویت اعتماد عمومی، انسجام بخشی، امیدآفرینی و پرهیز از نا امیدی را از ملزومات اصلی پیروزی در این نبرد دانست و گفت: در جریان شیوع ویروس کرونا، توطئه ای برای به تعطیلی کشاندن کشور در جریان بود که از سوی مخالفان نظام اسلامی و رسانه های بیگانه هدایت می شد اما با نقش آفرینی موثر رسانه ها در اطلاع رسانی صحیح از سیاست های ستاد ملی مقابله با کرونا این نقشه ها خنثی شد.

زارع بر ضرورت تقویت و حفظ مرجعیت رسانه های رسمی داخلی نزد مردم کشورمان تأکید و اضافه کرد: باید از اقداماتی که در کشور انجام می شود، اطلاع رسانی کرد و تبلیغات صحیحی انجام داد چراکه امیدآفرینی نیاز امروز کشور است و برای اجرای این مهم لازم است دانش و مهارت علمی و عملی فعالان رسانه و مطبوعات تقویت شود.

استاندار گیلان پایگاه های خبری و فعالان این عرصه را نیز دارای اهمیت دانست و بر لزوم حمایت بیشتر دستگاه ها از رسانه ها تأکید کرد و ترویج فرهنگ بومی محلی از سوی رسانه ها و مطبوعات را امری مهم خواند که باید مورد توجه فعالان این بخش قرار گیرد.

گیلان دارای ۲۱۴نشریه مکتوب، ۱۰روزنامه، ۵۶ هفته نامه، ۲۲ دو هفته نامه، ۵۰ ماهنامه، هشت دو ماهنامه، ۴۷ فصلنامه، ۱۹ دو فصلنامه  و دو سالنامه، ۱۹ رسانه دولتی، ۱۴ خبرگزاری، ۱۶۰ پایگاه خبری، ۱۹ نشریه الکترونیک غیر برخط می باشد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*