سرخط خبرها

اطلاعیه صندوق اعتباری هنر در باره بیمه تأمین اجتماعی و دفترچه‌های درمانی

با هماهنگی سازمان تامین اجتماعی مقرر شد تا از روز شنبه (۲۴ خرداد) دفترچه بیمه درمانی بیمه شدگان صندوق اعتباری هنر تا پایان مرداد تمدید شود.

متن اطلاعیه به شرح زیر است:

به اطلاع اعضای محترم صندوق اعتباری هنر می رساند؛

 1 ـ ضمن قدردانی از اعضایی که به فراخوان‌های قبلی صندوق اعتماد داشته و هیچ اقدامی (اعم از اخذ فیش و یا پرداخت حق بیمه) نکردند، حق بیمه و سرانه درمان فروردین، اردیبهشت و خرداد آنها از سوی صندوق مستقیما ً به حساب سازمان تامین اجتماعی، واریز می‌شود.

 2 ـ آن دسته از اعضایی که مبادرت به دریافت فیش پرداخت از سازمان تأمین اجتماعی نموده اما وجهی بابت سهم بیمه خود (به حساب سازمان) پرداخت نکرده‌اند، (این امر باعث شده تا صرفا ً با همان فیش پرداخت حق بیمه امکان پذیر باشد) باید برابر مبلغ درج شده در فیش دریافتی (که متناسب با ماه های تعیین شده از سوی بیمه شده متفاوت است) نسبت به پرداخت مستقیم به حساب آن سازمان (در مهلت قانونی) اقدام نمایند.

 مقرر شد تا به استناد اطلاعات دریافتی از سازمان تامین اجتماعی، صندوق نسبت به استرداد حق بیمه و سرانه درمان سه ماهه اول سال به این دسته از اعضا اقدام نماید.

 3 ـ آن گروه از اعضایی که علی‌رغم اطلاع رسانی‌های مکرر، مبادرت به پرداخت سهم بیمه خود به حساب سازمان نموده‌اند، برابر مصوبه هیئت مدیره مقرر شد به استناد اطلاعات دریافتی از سازمان تأمین اجتماعی، وجه پرداختی آنها (حق بیمه و سرانه درمان سه ماهه اول سال) در ماه‌های آتی به حساب شبا اعلامی از سوی عضو (که در سامانه عضویت صندوق اعلام و ثبت شده است) و یا از طریق هنر کارت اختصاصی عضو (که بزودی برای آنها ارسال خواهد شد) مسترد شود.

 4 ـ از آنجایی ‌که پرداخت حق بیمه سهم عضو (توسط صندوق) مختص سه ماهه اول سال جاری است، لذا از ابتدای تیرماه، دریافت برگ پرداخت حق بیمه و واریز آن به حساب سازمان (توسط بیمه شده) به روال عادی برگشته و بیمه شده موظف به پرداخت سهم خود در موعد قانونی اعلام شده است.

۵ – همچنین دفترچه درمانی بیمه شدگان صندوق تمدید اعتبار شد و نیازی به مراجعه افراد به شعب و کارگزاری‌های رسمی سازمان برای تمدید اعتبار آن نیست.

بر این اساس تمامی بیمه شدگان می توانند با وارد کردن کد دستوری #1420*4* از وضعیت اعتبار دفترچه‌های درمانی خود مطلع شوند.

 روند تمدیدها برای ۳۶ هزار نفر از روز گذشته آغاز و تا شنبه به پایان می رسد. با هماهنگی سازمان تامین اجتماعی، اعتبار دفترچه بیمه درمانی برای همه اعضای صندوق اعتباری هنر تا پایان مرداد ماه سال جاری برقرار است و جای نگرانی در این زمینه نیست.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*