سرخط خبرها

صاحبان مشاغل فرهنگ و هنر در سامانه «کارا» ثبت‌نام کنند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از صاحبان کسب و کارهای حوزه فرهنگ و هنر استان که دارای کد کارگاهی بیمه هستند و تا کنون پیامک ثبت تقاضا برای برخورداری از تسهیلات کرونا در سامانه «کارا» دریافت نکرده‌اند، خواست: در اسرع وقت برای ثبت‌نام اقدام کنند.

فیروز فاضلی با اعلام این خبر افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقدام به ثبت نام کسب و کارهای به شدت آسیب دیده در بحران کرونا در حوزه فرهنگ و هنر جهت دریافت تسهیلات در سامانه کارا نموده است.

 وی با بیان این مطلب که سامانه کارا به آدرس kara.mcls.gov.ir برای ثبت تقاضای تسهیلات معرفی شده است، گفت: ۱۳ رشته کسب و کارهای به شدت آسیب دیده در سامانه تعریف شده که متقاضی باید هنگام تقاضا رشته فعالیت خود را انتخاب کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به اینکه کسب و کارهایی که دارای کد کارگاه تامین اجتماعی هستند در مرحله اول این تسهیلات قرار دارند، افزود: متقاضیان فاقد کد بیمه در مرحله دوم می توانند تسهیلات دریافت کنند.

فاضلی ادامه داد: ۲۰ بانک و موسسه مالی برای دریافت تسهیلات متقاضیان در سامانه معرفی شده است.

وی بیان کرد: متقاضیان به محض دریافت پیامک بر اساس کد ملی، باید فرایند ثبت‌نام و ارائه مشخصات اولیه را تکمیل کنند و سپس اطلاعات ثبت شده به بانک‌های عامل ارسال و مراحل پرداخت تسهیلات را آغاز کنند.

فاضلی عنوان داشت: فعال بودن کسب و کارها، تعدیل نکردن نیروها و عدم استفاده از بیمه بیکاری از سال گذشته تاکنون از شرایط دریافت تسهیلات می باشد.

وی با اشاره به اینکه وثیقه های دریافتی از سوی بانک برای کسب و کارها متفاوت و با ارائه سفته و معرفی ضامن خواهد بود، تصریح کرد: مبلغ تسهیلات برای واحدهای تعطیل شده‌ اجباری مبلغ ۱۶ میلیون تومان و برای واحدهای کسب و کاری فعال تعطیل نشده‌ به ازای هر فرد شاغل ۱۲ میلیون تومان است.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان خاطرنشان کرد: سود تسهیلات ۱۲ درصد و دوره بازپرداخت پس از یک دوره تنفس، از مهر ماه سال جاری در ۲۴ قسط است.راهنمای ثبت نام در سامانه کارا

 شیوه نامه پرداخت تسهیلات ویژه بنگاه های به شدت آسیب دیده از ویروس کرونا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*