سرخط خبرها

بیانیه خانه مطبوعات و رسانه‌های استان گیلان به مناسبت روز خبرنگار

رسانه ها به عنوان مولفه ای مهم و تاثیرگذار در قدرتمند سازی جوامع و کشورها برای پیشبرد اهداف و منافع ملی آنان ، عهده‌دار نقش های راهبردی و سرنوشت ساز هستند. رسانه ها در هر سطح  و گستردگی و در هر جغرافیایی در راستای همراه سازی مردم در ایجاد تحولات و پیشرفت های شگرف پیامدهای وجودی خود را به واقعیت‌هایی انکارناپذیر تبدیل کرده اند.

در همین راستا اصحاب رسانه  به خصوص روزنامه نگاران و خبرنگاران دیروز ، امروز و فردا از نقش آفرینان موثر جوامع در تبدیل تهدیدها به فرصت های تاریخی و طلایی به شمار می‌روند. خبرنگاران در جامعه ایران اسلامی که در سالهای اخیر از هر سو مورد هجمه گسترده و عملیات روانی ، رسانه ای  دشمنان  قرار گرفته اند، به حق  توانسته است با هوشمندی و هنرمندی مثال‌زدنی به رویارویی اثربخش با آنان بپردازد و این مبارزه بی امان همچنان تداوم دارد.

اصحاب رسانه در جامعه ایران و دراستان گیلان اگر چه به موازات نقش آفرینی، تاثیر گذاری ، آگاهی بخشی افکار عمومی و مبارزه جانانه با سیاه نمایی ها و تبلیغات سوء رسانه های دشمن ایثارگری می کنند اما در کنار این هنر و حرفه، دارای مشکلاتی هم هستند.

مدیران فرهنگی و اجرایی کشور با نظر داشت آنچه در سالروز بزرگداشت روز خبرنگار سالهای قبل تشریح شده،  به درستی آگاه هستند که اصلی ترین و مهم ترین  مشکلات اصحاب رسانه در حال حاضر، مشکل جدی بیمه ، تامین مسکن، حقوق متناسب با شرایط اقتصادی کشور ، آموزشهای  دانش محور، عملیاتی و کارآمد و هزینه های مربوط به دارو و درمان به خصوص برای خبرنگاران با تجربه و سالمند است. انتظارمی رود در آغاز دولت سیزدهم این مشکلات پیش از فرا رسیدن روز خبرنگار سال ۱۴۰۱ به صورت کامل حل و فصل شود. 

۱۷ مرداد  سالروز شهادت ، شهید محمود صارمی و روز خبرنگار (۱۴۰۰)  صمیمانه به  همه همکاران  بزرگوار عرصه قلم و اندیشه سراسر استان گیلان مبارک و فرخنده باد.

خانه مطبوعات و رسانه‌های استان گیلان – هفدهم مرداد سال ۱۴۰۰

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*