سرخط خبرها

تازه ترین آمار از انتخابات الکترونیکی خانه‌های مطبوعات

هفتمین جلسه ستاد برگزاری انتخابات الکترونیکی خانه های مطبوعات کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان و به نقل از سایت معاونت مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت متبوع، در این جلسه ضمن بررسی زمان بندی نهایی انتخابات، آخرین آمار از روند ثبت نام اعضا برای انتخابات الکترونیکی اعلام شد.
بر این اساس، تا ششم اسفند، ٣ هزار و ۵٢١ نفر وارد سامانه خانه مطبوعات شده اند و ١۶٠١ نفر نیز با تکمیل مدارک، کد پیگیری دریافت نموده و توسط خانه های مطبوعات هر استان تایید شده اند که از روز دو شنبه نهم اسفندماه، فرایند تایید عضویت این افراد توسط ادارات ارشاد هر استان آغاز خواهد شد.
طبق آمار سامانه خانه مطبوعات، استان های «قزوین، کرمان، خراسان جنوبی، آذربایجان غربی و فارس» بیشترین آمار ثبت نام اعضا را به خود اختصاص داده اند. استانهای «اردبیل، البرز، اصفهان، ایلام، کردستان و گیلان» بیشترین نمایندگی رسانه ها را در اختیار دارند و روزنامه های «کارو کارگر، ابتکار، آفرینش، فرصت امروز، اخبار صنعت، تفاهم، جهان صنعت، سایه، بشارت نو» دارای بیشترین پروانه دفتر نمایندگی در استانهای کشور هستند.
همچنین طبق اعلام ستاد مرکزی برگزاری انتخابات، شروع اعلام نامزدی از تاریخ ١١ اسفند و بررسی اعتراض نامزدها توسط ستاد مرکزی ١٧ و ١٨ اسفند خواهد بود.
اعضای خانه های مطبوعات سراسر کشور می توانند با مراجعه به سایت khanehmatbooat.ir نسبت به ثبت نام و بارگذاری مشخصات خود اقدام نمایند. کسانی که تاکنون عضو خانه مطبوعات نبوده اند نیز می توانند با ثبت نام در این سامانه الکترونیک نسبت به ارایه درخواست عضویت خویش اقدام نمایند. همچنین جهت سهولت کار و رفع اشکالات احتمالی شماره تماس نمایندگان ادارات کل و نمایندگان خانه های مطبوعات به تفکیک هر استان در سایت معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ پاسخگوی سئوالات احتمالی در این زمینه خواهند بود.
لازم به ذکر است ثبت نام در این سایت جهت شرکت در انتخابات هیات مدیره خانه های مطبوعات در سراسر کشور به طور همزمان و به صورت الکترونیک برگزار خواهد شد الزامی است و متقاضیان باید نسبت به ایجاد حساب کاربری و ثبت نام در سایت مذکور تسریع نمایند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*