سرخط خبرها

قانون برخاسته از نظام جمهوری اسلامی فصل الخطاب است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، قانون برخاسته از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را فصل الخطاب دانست و عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران با دو بال نظام و امنیت نظام در جهان شهرت دارد.

فیروز فاضلی، روز پنج شنبه (١۴ اردیبهشت ٩۶) در همایش «رسانه و انتخابات» که به همت خانه مطبوعات گیلان در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیاء(ص) رشت برگزار شد، خبرنگاران را به منزله معلمان جامعه دانست و اظهار کرد: معلمان جامعه را فرهیخته می کنند و به جامعه کمک می کنند تا یاد بگیرند. رسانه ها نیز چنین مسئولیتی در قبال جامعه بر عهده دارند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به نقش رسانه ها در تنویر افکار عمومی با جمع بندی مسائل اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و…، افزود: مجریان انتخابات امانتدار جامعه هستند.

وی قانون برخاسته از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را فصل الخطاب دانست و عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران با دو بال نظام و امنیت نظام در جهان شهرت دارد و برگزاری انتخابات نیز همواره پیرامون دو مفهوم برقراری عدالت و آزادی شکل گرفته لذا قانون اساسی ما به صورت شفاف با این دو مفهوم برخورد و مسئولیت ها را تعریف کرده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه نامزدهای ریاست جمهوری با مشخصه هایی معرفی شده اند، گفت: تهییج مردم در انتخابات با تخریب متفاوت است. در واقع نمی توان با تخریب، تهییج ایجاد کرد.

فاضلی با اشاره به فعالیت ١۶٣ مطبوعه داری مجوز در گیلان، اضافه کرد: همچنین ٨٧ پایگاه خبری دارای مجوز در استان فعالیت می کنند و ٣٨ پایگاه نیز در انتظار دریافت مجوز هستند. البته ۶٣ سایت فاقد مجوز هم داریم لذا نباید برای پیام رسانی کار خلاف قانون انجام داد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از رسانه ها خواست مخاطب خود را بشناسند و متذکر شد: امنیت جامعه به سادگی بدست نیامده خون پاک هزاران شهید برای این مرز و بوم فدا شده است لذا مخاطب شناسی یک اصل برای رسانه هاست تا با انتشار هرگونه مطلبی به این امنیت مثال زدنی خدشه وارد نکنند.

وی بر تولید محتوا توسط رسانه ها تاکید کرد و یادآور شد: امروز به ازای هر ١۶٣ نفر گیلانی یک کاندیدا داریم که نشان دهنده مشارکت اجتماعی – سیاسی بالا در استان است لذا انتظار داریم رسانه ها همانند گذشته به ایفای نقش تاثیرگذار خود بپردازند و با ایجاد همدلی در جامعه و آگاهی بخشی به مردم، آنان را جهت انتخاب درست هدایت کنند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*