سرخط خبرها

بازرسین جدید خانه مطبوعات گیلان انتخاب شدند

مجمع عمومی عادی سالیانه (نوبت دوم) خانه مطبوعات گیلان در محل این موسسه در رشت برگزار شد.

انتخابات مجمع عمومی عادی سالیانه (نوبت دوم) خانه مطبوعات گیلان برای انتخاب بازرسان این موسسه، پیش از ظهر پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت ۹۶ در محل خانه مطبوعات گیلان برگزار شد.

حسین داداشی رییس هیات مدیره خانه مطبوعات گیلان در ابتدای این جلسه اظهاز داشت: مجمع عمومی عادی سالیانه خانه مطبوعات گیلان برای انتخاب بازرسین در نوبت اول به حد نصاب نرسید و بر طبق اساسنامه، امروز نوبت دوم این مجمع با حضور معاونت فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد گیلان به عنوان ناظر برگزار می شود.

وی افزود: استماع گزارش هیات مدیره و بازرسان قانونی برای تصویب صورت های مالی ،انتخاب بازرسان اصلی و علی البدل و اتخاذ تصمیم در مورد خط مشی سال آتی موسسه از مواردی است که در این جلسه مجمع انجام می شود.

داداشی اضافه کرد: در آخرین نشست مجمع، روزنامه «سوال و جواب» به عنوان روزنامه ی خانه مطبوعات برای درج آگهی های این موسسه تعیین شد.

رییس خانه مطبوعات گیلان با اشاره به برنامه های خانه ی مطبوعات برای پر رنگ تر کردن نقش این موسسه صنفی در استان گفت: متاسفانه در یکسال گذشته توان خانه مطبوعات به دلیل برخی از مسایل حاشیه ای تحلیل رفت و فرصت سوزی شد و آن چیزی که در تمام جلسات از سوی اینجانب مطرح شد استقبال از نقد سازنده و اعتراضات است و بحث موافق و مخالف نیست بلکه اگر نقدهای سازنده صورت گیرد می تواند در جهت پیشبرد اهداف خانه مطبوعات و ایجاد راهکارههای مناسب مثمر ثمر باشد.

وی افزود: امیدوارم در مدت باقی مانده از عمر این دوره ی هیات مدیره خانه مطبوعات گیلان؛ بتوانیم فعالیت های در خور و شایسته ی اعضا انجام دهیم.

داداشی با بیان برنامه های آتی مجموعه خانه مطبوعات گیلان گفت: تداوم بحث آموزش در خانه مطبوعات گیلان یکی از برنامه های مهم موسسه است، همچنین توجه به بحث خدمات رفاهی در حد وسع خانه مطبوعات گیلان و در شان اصحاب رسانه از دیگر مواردی است که با جدیت پیگیری خواهد شد.

وی از برگزاری جشنواره مطبوعات با همت خانه مطبوعات گیلان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان خبر داد و اظهار کرد : برگزاری جشنواره مطبوعات در گیلان که در سال های گذشته مغفول مانده است ان شالله در سالجاری به صورت استانی برگزار خواهد شد.

داداشی با قدردانی از توجه استاندار گیلان به مبحث بیمه تکمیلی خبرنگاران گفت: با عنایت و مساعدت استاندار محترم، دکتر نجفی،  بیمه تکمیلی خبرنگاران پرداخت شد و امیدواریم که بتوانیم با تعامل هر چه بیشتر با مسوولین استان ،  برای اعضای خانه مطبوعات گیلان اقدامات ارزنده ای را انجام دهیم.

در ادامه کریم خورسندی، مدیر عامل خانه مطبوعات استان گیلان با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا، اظهار داشت: فردا انتخابات مهم و سرنوشت سازی را در کشور پیش رو داریم و امیدوارم که همه ی ما با حضور پرشور در پای صندوق های رای  و انتخاب اصلح بار دیگر سربلندی نظام و انقلاب را به رخ جهانیان بکشیم.

وی با اشاره به انتخابات بازرسین خانه مطبوعات گیلان عنوان کرد: بر طبق اساسنامه ، هر ساله باید برای تعیین بازرسین هیات مدیره ، مجمع تشکیل شود و جلسه ی امروز نوبت دوم مجمع عمومی سالیانه برای انتخاب بازرسین است.

خورسندی خاطر نشان کرد: خانه مطبوعات گیلان در نظر دارد که در فضای تعامل و همگرایی، بحث های آموزشی و رفاهی اعضای مجمع را دنبال کند و طرحها و برنامه های خوبی در این زمینه دارد که تمامی این طرحها نیازمند منابع مالی است.

وی در پایان گفت: همه ی ما به جایگاه اصحاب رسانه در جامعه واقفیم و خانه مطبوعات گیلان امیدوار است که بتواند با تکیه بر ظرفیت های استانی و تعامل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، شرایط صنفی بهتری را برای اعضای این خانه رقم بزند.

گفتنی است در ادامه جلسه “حسن سامری” به بیان گزارش صورت های مالی موسسه در طول یکسال گذشته پرداخت.

در ادامه نیز کاندیدا های بازرسی خانه مطبوعات گیلان به حاضرین معرفی شدند و از میان سه کاندیدای مطروحه ، “فاطمه عباس زاده” و  “طاهره ریحانی” به عنوان بازرسان اصلی انتخاب و “محمد ضاییان” به عنوان بازرس علی البدل به مدت یکسال تعیین شدند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*