سرخط خبرها

بیست و ششمین جلسه هیات مدیره خانه مطبوعات گیلان برگزار شد

بیست وششمین جلسه هیات مدیره خانه مطبوعات استان گیلان با حضور اکثریت اعضای هیات مدیره در محل خانه مطبوعات گیلان برگزار شد.

در ابتدای این جلسه کریم خورسندی، مدیر عامل خانه مطبوعات گیلان با ذکر دستورات جلسه عنوان کرد: جلسه ی امروز به جهت ارایه گزارشی در خصوص چگونگی برگزاری مراسم روز خبرنگار ، فعالیت های ستاد گرامیداشت روز خبرنگار و همچنین جشنواره ی مطبوعات گیلان است.

وی با بیان اینکه خانه مطبوعات تلاش دارد تا مراسم روز خبرنگار را در شان و جایگاه خبرنگاران برگزار کند گفت: خانه مطبوعات گیلان در تلاش است تا با تعامل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان و استانداری گیلان مراسم شایسته ای برای روز خبرنگار برگزار کند.

خورسندی همچنین در زمینه ی عضویت خبرنگاران گیلانی در سامانه ی خانه مطبوعات کشور تاکید کرد و افزود: تاکید وزارت ارشاد به ثبت اسامی و سوابق خبرنگاران کل کشور در سامانه مذکور است و خبرنگاران فعال گیلانی در این خصوص تعجیل کنند.

وی با اشاره به شرایط عضویت اعضای نشریات و رسانه ها در خانه مطبوعات گیلان گفت: اساسنامه کلی از سوی خانه مطبوعات کشور به تمام موسسات خانه مطبوعات در استانها ابلاغ شده و مدیران مسوول به جزییات این اساسنامه و بندهای آن برای معرفی افراد به خانه مطبوعات دقت لازم را بخرج دهند و این اساسنامه به اندازه کافی صراحت دارد.

وی خاطر نشان کرد: مدیران محترم نشریات و پایگاههای خبری بر اساس اساسنامه واجدین شرایط برای عضویت در خانه مطبوعات را معرفی نمایند.

مدیر عامل خانه مطبوعات گیلان همچنین گزارشی از اولین جلسه ستاد گرامیداشت روز خبرنگار به هیات مدیره ارایه کرد.

در ادامه ی جلسه حسین داداشی رییس هیات مدیره خانه مطبوعات گیلان نیز توضیحاتی در خصوص جلسه ستاد گرامیداشت روز خبرنگار و مصوبات آن ارایه داد.

وی همچنین در ارتباط با کار های در دست اقدام خانه مطبوعات گیلان در بخش های مختلف گفت: تلاش بر این است که خانه مطبوعات بتواند خدمات و امکاناتی به نشریات و خبرنگاران استان ارایه دهد اما از آنجایی که این موسسه خود دارای اعتبار و بودجه ای نیست ، فعالیت در زمینه ارایه خدمات به کندی صورت می گیرد.

داداشی عنوان کرد: یک سال از عمر هیات مدیره خانه مطبوعات گذشت و لذا در مدت باقیمانده باید برای رفاه خبرنگاران تلاش  های مضاعفی شود.

وی خاطر نشان کرد: توجه به بحث  مسکن خبرنگاران، تامین زمین  مناسب و پرداخت تسهیلات با سود پایین ، می تواند از جمله فعالیت های ماندگار برای این قشر باشد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*