سرخط خبرها

مرحله دوم انتخابات الکترونیکی خانه‌های مطبوعات برگزار شد

مرحله دوم انتخابات الکترونیکی هیات مدیره خانه های مطبوعات در ۴ استان کشور با مشارکت ۸۶ درصدی برگزار شد.

مرحله دوم انتخابات الکترونیک هیات مدیره خانه های مطبوعات برای ۴ استان «خوزستان، زنجان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان» از ساعت ۱۰ صبح امروز چهارشنبه ۱۴تیر و از طریق سامانه khanehmatbooat.ir آغاز و تا ساعت ۱۴ انجام و تا ساعت ۱۵ تمدید شد.

به گزارش سامانه الکترونیکی خانه های مطبوعات، این انتخابات در ۴ استانی برگزار شد که در مرحله نخست به دلیل به نصاب نرسیدن اعضا و یا نامزدها برگزار نشده بود، و طبق برنامه نتایج اولیه انتخابات به تفکیک آرای منتخبان تا پایان امروز اعلام می شود.

۴۵۵ نفر که عضویت آنها توسط خانه های مطبوعات هر استان و با نظارت ادارات کل ارشاد اسلامی استانها تایید شده، واجد شرایط برای شرکت در انتخابات بودند که تا پایان زمان رای گیری در ساعت ۱۴، بیش از ۸۶ درصد واجدان شرایط حدود ۴۰۰ نفر در انتخابات شرکت کردند.

شایان ذکر است ۷۳ نفر برای عضویت در هیات مدیران خانه مطبوعات این استانها به عنوان نامزد انتخابات تایید شده اند که به ترتیب برای استانهای «خوزستان، زنجان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان» ۲۲، ۱۵، ۲۲ و ۱۴ نفر بوده اند.

اسامی و تصاویر نامزدهای انتخابات علاوه بر تعرفه های طراحی شده در سامانه خانه مطبوعات و قابل رویت برای هر عضو دارای حق رای، به صورت آنلاین روی سامانه قابل مشاهده بوده است.

در اطلاعیه ستاد مرکزی انتخابات خانه های مطبوعات تاکید شده است:

– نتایج انتخابات، نتایج ابتدایی است که بعد از بررسی های تکمیلی بر مبنای اساس‌نامه خانه مطبوعات، همچنین رعایت جدول زمان بندی فراخوان به صورت نهایی اعلام خواهد شد.

– مطابق اساس نامه، چنانچه در برخی نقش ها، نامزدی وجود نداشته، از افرادی که بیشترین آرا را به دست آورده اند برای این نقش ها جایگزین می شود.

– افرادی که کارمند دولت یا نهادهای عمومی هستند، در صورت رأی‌آوری، جای خود را به نفرات بعدی می‌دهند مگر آن که منتخبی برای تصدی آن نقش وجود نداشته باشد.

– از رسانه‌هایی با صاحب امتیاز واحد، حداکثر ۳ نفر می توانند در ترکیب اصلی و علی‌البدل هیأت مدیره، حضور یابند مگر آن که منتخبی برای آن نقش وجود نداشته باشد.

– با توجه به آشکار بودن اسامی اعضای هر خانه، وصول گزارش های گسترده مبنی بر تایید عضویت افرادی که دارای شرایط عضویت نبوده اند و یا رعایت نشدن تشریفات قانونی یا رعایت نشدن زمان بندی انتخابات، منجر به «عدم تایید» صورتجلسه انتخابات و برگزاری مجدد انتخابات خواهد شد.

– چنانچه بعد از اعلام نتایج، مشخص شود فرد برگزیده یکی از شرایط احراز صلاحیت نامزدی را نداشته، و یا افرادی که مشمول ارائه برگه عدم سوء پیشینه بوده‌اند، در مهلت مقرر آن را بارگذاری نکنند، فرد علی البدل جایگزین خواهد شد.

شایان ذکر است نخستین انتخابات الکترونیکی هیات مدیره خانه های مطبوعات، در ۸ استان «تهران، مرکزی، همدان، اصفهان، کرمانشاه، کهکیلویه و بویر احمد، گلستان و گیلان» به دلیل اینکه انتخابات آنها به تازگی برگزار شده، برگزار نمی شود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*