سرخط خبرها

اطلاع رسانی مناسب بسیاری از شایعات را کاهش می‌دهد

استاندار گیلان در دیدار اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات گیلان گفت: اطلاع رسانی مناسب و انعکاس واقعیت‌ها بسیاری از شایعات را کاهش می‌دهد.

دکتر محمدعلی نجفی، صبح پنجشنبه ۲۹ تیر ۹۶ در دیدار با اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات گیلان که به منظور تشریح برنامه‌های روزخبرنگار برگزار شد، با قدردانی از زحمات خانه مطبوعات گیلان در پیگیری مسائل صنفی و تقویت فضای رسانه‌ای استان، اظهار کرد: با تلاش‌های خوب صورت گرفته حوزه کاری خانه مطبوعات گسترده‌تر شده و زیرساخت‌ها در جهت شکوفاتر شدن آن در حال مهیا است.

وی بیان نقد را حق رسانه و مطبوعات دانست و تفزود: جامعه رسانه‌ای و مطبوعات استان بزرگوار هستند چون نارسایی‌ها زیاد است اما خدمات انجام شده و مشکلات را درکنار هم منعکس می‌کنند.

نجفی بر ضرورت توجه به مقوله آموزش خبرنگاران و جوانان اهل قلم و تقویت روابط عمومی‌های ‌استان تاکید کرد و گفت: سازمان برنامه و بودجه باید اعتبارات لازم در بخش آموزش خبرنگاران را در نظر گیرد تا با همکاری خانه مطبوعات، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداری دوره‌های آموزشی برگزار شود.

استاندار گیلان گفت: بهترین راه مقابله با شبکه‌ها اجتماعی معاند توجه به تقویت مسائل فرهنگی و آموزشی خبرنگاران داخل استان و تلاش برای افزایش سواد رسانه‌ای جامعه است.

دکتر نجفی مردم گیلان را مردمانی هوشمند و قدر شناس توصیف کرد و افزود: اثرگذاری این رسانه‌ها پس از مدتی به دلیل انتشار اخبار بی محتوی و دروغ از دست می‌رود.

وی بهره گیری مناسب از فضای مجازی برای بیان توفیقات و انتقال دستاوردها را لازم دانست و گفت: اطلاع رسانی مناسب و انعکاس واقعیت‌ها بسیاری از شایعات را کاهش می‌دهد.

نحفی بر ضرورت فرهنگ سازی عمومی تاکید کرد و افزود: صدا و سیما، سازمان تبلیغات، اداره کل فرهنگ و ارساد اسلامی و روحانیون عزیز می‌توانند نقش تاثیر گذاری را در فرهنگ سازی عمومی ایفاء کنند.

استاندار گیلان همچنین از ادامه کمک برای انجام بیمه تکمیلی خبرنگاران استان خبر داد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز در این نشست با بیان اینکه در سال گذشته تنها بعضی از استان‌ها موفق به برگزاری مراسم روز خبرنگار شدند، افزود: خوشبختانه با حمایت‌های دکتر نجفی مراسم  استانی روز خبرنگار در ۴ سال اخیر به خوبی در استان برگزار شد.

فاضلی با بیان اینکه کیفیت از دل کمیت بیرون می‌آید، افزود: مطبوعات باید قابل رقابت بوده و در این عرصه خود را نشان دهند.

رییس هیات مدیره خانه مطبوعات گیلان نیز گفت: با مساعدت و حمایت استاندار گیلان الحمداله پرداخت بیمه تکمیلی در ۳ دوره برای خبرنگاران استان صورت پذیرفت  و این درخواست برای امسال نیز وجود دارد.

حسین داداشی از فعالیت ۳۰۰ رسانه در بخش‌های مختلف در استان خبر داد.

کریم خورسندی، مدیر عامل خانه مطبوعات گیلان نیز در این نشست برگزاری برنامه‌های فرهنگی و ورزشی، همایش پیادی روی، مراسم استانی  روز خبرنگار، اعزام جمعی از اعضای رسانه به نمایشگاه مطبوعات و برگزاری دوره‌های آموزشی را از جمله اقدامات صورت گرفته در خانه مطبوعات برشمرد و گفت: برای مراسم استانی روز خبرنگار نیز اقدامات لازم انجام شده است تا بهتر از سال گذشته برگزار شود.

در ادامه این نشست هر یک از اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات گیلان به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*