سرخط خبرها

نیازمند نهضت محتواسازی در فضای مجازی هستیم

مدیرکل فرهنگ  و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه نیازمند نهضت محتواسازی در فضای مجازی هستیم،گفت: ماده مطالعه تغییر کرده و میانگین مطالعه از طریق فضای مجازی بالا رفته است.

فیروز فاضلی در همایش استانی تجلیل از خبرنگاران گیلان که صبح امروز (سه شنبه ۱۷ مرداد ۹۶) با حضور استاندار، جمعی از مسئولین و اصحاب رسانه استان در تالار ماه عسل رشت برگزار شد، با بیان اینکه معمار کبیر انقلاب اسلامی مردم سالاری را با دین مبین اسلام پیوند زد، اظهار کرد: بنا بر فرمایش مقام معظم رهبری، مسئولان باید سلایق مختلف را بپذیرند و نقد سازنده را بررسی کنند.

وی دسترسی مردم به اطلاعات آزاد را مشیء دولت تدبیر و امید دانست و افزود: استان گیلان هشت هزار شهید تقدیم اسلام و انقلاب کرده است و راه شهادت تداوم دارد.در واقع آرامش امروز را مدیون شهدا هستیم که می توانیم در آسمان اندیشه پرواز کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان از برگزاری انتخابات خانه مطبوعات به صورت الکترونیکی خبر داد و گفت: خبرنگاران در این انتخابات حضور فعال داشته باشند تا نمایندگان صنف رسانه بتوانند پیگیر مطالبات خبرنگاران  در سطح ملی باشند.

این مقام مسئول با بیان اینکه استان گیلان از نظر مساحت بیست و هشتمین استان کشور است، تصریح کرد: گیلان دوازدهمین استان پرجمعیت کشور محسوب می شود.

فاضلی تعداد کل مجوزهای صادر شده برای رسانه ها در دولت یازدهم ۸ هزار و ۱۱۳ مجوز دانست و عنوان کرد: رتبه گیلان از نظر تعداد کل مجوزهای صادر شده با ۲۴۶ مجوز،هفتم است. از نظر نشریات چاپی نیز، استان گیلان با ۱۶۴ نشریه،دارای رتبه هشتم می باشد.

وی با بیان اینکه گیلان رتبه هفتم صدور مجوز روزنامه را در کشور دارد، تصریح کرد: گیلان در بخش هفته نامه رتبه پنجم و در بخش ماهنامه رتبه ششم کشوری دارد،اما در بخش پایگاه خبری بعد از تهران در رتبه دوم قرار داریم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به وجود دغدغه کاهش سرانه مطالعه در کشور، متذکر شد: اصحاب رسانه حداقل روزانه ۲ ساعت در فضای مجازی مطالعه دارند لذا ماده مطالعه تغییر کرده و میانگین مطالعه از طریق فضای مجازی بالا رفته است.

وی با بیان اینکه نیازمند نهضت محتواسازی در فضای مجازی هستیم، گفت: رتبه گیلان در تعداد پایگاه های خبری نشان دهنده فراهم بودن این زیرساخت هاست.

این مسئول فرهنگی خواستار عضویت خبرنگاران در سامانه اینترنتی www.e-rasaneh.ir شد و خاطرنشان کرد: از نظر معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی چهار گروه «فعال در نشریات محلی»، «عضویت در خانه مطبوعات»، «فعال در نمایندگی نشریات و خبرگزاری های سراسری» و «بیمه شده توسط صندوق اعتباری هنر» خبرنگار محسوب می شوند لذا خبرنگاران نسبت به این مهم اهتمام بورزند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*