سرخط خبرها

خبرنگاران نیازمند امکانات سخت افزاری و نرم افزاری هستند

استاندار گیلان با بیان اینکه خبرنگاران نیازمند امکانات سخت افزاری و نرم افزاری هستند، خاطرنشان کرد: خبرنگاران در راستای توسعه کشور و استان می نویسند.

دکتر محمدعلی نجفی در همایش استانی تجلیل از خبرنگاران گیلان که صبح امروز (سه شنبه ۱۷ مرداد ۹۶) با حضور جمعی از مسئولین و اصحاب رسانه استان در تالار ماه عسل رشت برگزار شد، با اشاره به نقش آگاهی بخشی اصحاب رسانه، اظهار کرد: کشورهای توسعه یافته در مسیر توسعه و پیشرفت از امکانات اطلاع رسانی و ابزارهای رسانه ای بهره می گیرند.

وی خواستار تقویت فضای رسانه ای استان شد و افزود: خبرنگاران عاشق فعالیت در عرصه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی جامعه هستند.این در حالی است که بسیاری از مشاغل سخت را می توان انجام داد،اما هر کسی نمی تواند خبرنگار و نویسنده باشد و به بیان مطالب و ایراد اندیشه های نو بپردازد.

استاندار گیلان با بیان اینکه خبرنگاران استان جوهره کار خبرنگاری دارند، تصریح کرد: خوشبختانه گیلان دارای فضای رسانه ای خوب و مطلوبی است که نتیجه سال ها فعالیت و تجربه اصحاب رسانه در این حوزه می باشد.با این حال،ارتقای آموزش،علم، تعهد،تخصص و وجدان کاری در خبرنگاران امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.

نجفی با بیان اینکه خبرنگاران نیازمند امکانات سخت افزاری و نرم افزاری هستند، خاطرنشان کرد: خبرنگاران در راستای توسعه کشور و استان می نویسند که نشان دهنده علم و زمان شناسی آنان است.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به نقش اصحاب رسانه در مشارکت مردم در انتخابات اخیر و همه صحنه های حساس نظام، یادآور شد: همه شاهد هستیم که خبرنگاران دوشادوش مسئولان برگزاری انتخابات تلاش می کنند.

وی حضور سران ۱۱۰ کشور دنیا در مراسم تحلیف رئیس دولت دوازدهم را معنا دار و حاوی پیام دانست و گفت: جامعه یک تفکر غالب را نمی پذیرد و باید فضای نقد سازنده وجود داشته باشد لذا دولت تدبیر و امید تمام تفکرات جامعه را ند نظر قرار می دهد.

نجفی خواستار نقد عالمانه و منصفانه از سوی رسانه های استان شد و تاکید کرد: خبرنگار باید جامع بین باشد و در راستای توسعه پایدار و همه جانبه نقد کند.متاسفانه برخی از رسانه ها گرما و سرمای هوا را دستمایه نقد خدمتگزاران خود در دولت قرار می دهند که رضایت بخش جامعه نیست.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*