سرخط خبرها

جشنواره ملی مطبوعات در راستای ارتقای جایگاه رسانه ای گیلان است

رئیس هیات مدیره خانه مطبوعات گیلان با بیان اینکه اولین جشنواره ملی مطبوعات گیلان نیمه اول آذرماه امسال به میزبانی منطقه آزاد انزلی برگزار خواهد شد، افزود: هدف از برگزاری این جشنواره ارتقای جایگاه رسانه ای استان و فعالان این حوزه می باشد.

حسین داداشی در اولین جلسه ستاد برگزاری جشنواره ملی مطبوعات گیلان اظهار کرد: با توجه به توانایی های موجود قطعا می توانیم جشنواره آبرومندانه ای را در گیلان برگزار کنیم و از آنجایی که جشنواره امسال در بیستمین سال تاسیس خانه مطبوعات و یکصد و دهمین سال تاسیس روزنامه خیرالکلام در گیلان است، نشان از غنای فکری، فرهنگی و رسانه ای استان دارد.

رئیس هیات مدیره خانه مطبوعات گیلان با بیان اینکه اولین جشنواره ملی مطبوعات گیلان نیمه اول آذرماه امسال به میزبانی منطقه آزاد انزلی برگزار خواهد شد، افزود: هدف از برگزاری این جشنواره ارتقای جایگاه رسانه ای استان و فعالان این حوزه می باشد که نشریات مکتوب، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری می توانند از این فرصت و مزیت ایجاد شده نهایت بهره و استفاده را ببرند.

وی اضافه کرد: جشنواره ملی مطبوعات گیلان می تواند پتانسیل رسانه ای موجود در استان را تقویت و به کشور تعمیم دهد و در واقع فرصت طلایی برای توسعه فضای رسانه ای استان ایجاد کند.

داداشی ضمن تقدیر از میزبانی منطقه آزاد انزلی و مساعدت های مهندس مسرور، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی عنوان کرد: اعتقاد دارم باید از شرایط فراهم شده بهره لازم را برد و کار ارزشمند و ماندگاری برجا گذاشت.

رئیس هیات مدیره خانه مطبوعات گیلان خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین محورهای این جشنواره ارج نهادن به تلاشگران و فرهیختگان واقعی حوزه رسانه و مطبوعات است که به آن خواهیم پرداخت. ضمن اینکه به شناسایی ظرفیت ها و قابلیت های رسانه ای استان نیز توجه خواهیم داشت و مهم تر از همه انتقال تجارب و اندیشه های رسانه ای و همچنین معرفی توانایی ها و قابلیت های منطقه آزاد انزلی به صورت ویژه از مهمترین مباحث مدنظر خانه مطبوعات گیلان در جشنواره ملی مطبوعات خواهد بود.

کریم خورسندی، مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان نیز، ضمن تشکر از اعضای ستاد اولین جشنواره ملی مطبوعات گیلان گفت: منطقه آزاد انزلی فرصت مناسبی برای توسعه همه جانبه استان است و رسانه های گیلان نیز می توانند به خوبی از این مزیت بهره لازم را ببرند.

وی افزود: خوشبختانه وفاق موجود نزد هیات مدیره فعلی خانه مطبوعات و عزمی که برای برگزاری جشنواره ایجاد شده ستودنی است و حضور مدیران و متولیان فرهنگی استان در ستاد جشنواره مایه امیدواری و دلگرمی خواهد بود.

خورسندی اظهار کرد: طبق موافقت اعضای ستاد برگزاری جشنواره ملی مطبوعات گیلان، آثار رسانه ای که از اول آبان ۱۳۹۵ لغایت اول آبان ۱۳۹۶ را که تا ۱۰ آبان ۹۶ به دبیرخانه جشنواره ارسال شود برای انتخاب آثار برتر به هیات داوران تحویل خواهد داد.

مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان یادآور شد: جشنواره مذکور در ۶ بخش «گزارش»، «سرمقاله و یادداشت»، «تیتر»، «عکس»، «مقاله» و «مصاحبه» برگزار می شود و محور اصلی آن نیز در راستای نقش مناطق آزاد در بحث اقتصاد مقاومتی، میرزا و نهضت جنگل و… خواهد بود که فراخوان آن به زودی منتشر می شود.

وی اضافه کرد: طبق هماهنگی اعضای ستاد مراسم اختتامیه صبح روز پنجشنبه، ۹ آذرماه همزمان با آغاز هفته وحدت با اعلام برترین های جشنواره به کار خود خاتمه خواهد داد.

به گزارش ایسنا، در اولین جلسه ستاد برگزاری جشنواره ملی مطبوعات گیلان یوسف گلشن، رئیس روابط عمومی و امور بین المللی استانداری گیلان، محمد نیک بخش، رئیس اداره مطبوعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، حسن طالب پور، معاون صداوسیمای مرکز گیلان،مهندس امین افقی، رئیس روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی و اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات گیلان حضور داشتند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*