سرخط خبرها

برپایی نمایشگاه مطبوعات محلی در آستارا فرصتی خوب برای بازتاب کارهای رسانه ای است

مدیر عامل خانه مطبوعات استان گیلان گفت: برپایی نمایشگاه مطبوعات محلی در آستارا فرصتی خوب برای بازتاب کارهای رسانه ای است.

«کریم خورسندی» در حاشیه بازدید از نمایشگاه توانمندی های مطبوعاتی ،فرهنگی ، گردشگری و اقتصادی شهرستان مرزی بندر آستارا که در حاشیه برگزاری نخستین جشنواره مطبوعات محلی استان های کشور بر پا شده است ، در بازدید از غرفه خبرگزاری ایسنا منطقه گیلان ، اظهار کرد : از نظر امکانات ، فضا و دسترسی آسان شهروندان به محل برگزاری نمایشگاه ، مکانی مناسب و خوب انتخاب شده است.

وی با اشاره به اینکه این نمایشگاه فرصت خوبی برای بازتاب کارهای رسانه ای می باشد ، ادامه داد : دستاوردهای آن باید با همکاری نزدیک و تأثیرگذار اصحاب قلم و رسانه ، متولیان حوزه فرهنگ و ادب ، مسئولان و شهروندان برای معرفی آستارا به عنوان شهر رسانه ای عاید شهرستان گردد.

وی با بیان اینکه آستارا از شهرستان های پیشرو در عرصه رسانه کشور است ، افزود : امیدواریم فضای عرصه خبر و اطلاع رسانی روز به روز بهتر شود ، زیرا که این قشر هستند باعث توسعه و ترقی این آب و خاک می شوند.

خورسندی با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره مطبوعات محلی استان های کشور در آستارا ، خاطر نشان کرد : این یک حرکت خوب می باشد که می توان آن را به شکل منسجم تری برگزار کرد.

وی برنامه ریزی جهت برگزاری جشنواره رقابتی رسانه ها در شهرستان آستارا را از اولویت های دست اندرکاران مطبوعات گیلان عنوان کرد و گفت : خانه مطبوعات گیلان به عنوان متولی حوزه رسانه در استان ، می تواند کمک های بسیاری را برای این نوع فعالیت ها و پررنگ تر کردن فضای رسانه ای آستارا داشته باشد.

وی پتانسیل های آستارا در زمینه مطبوعات و خبرگزاری ها را بسیار بالا برشمرد و گفت : این شهرستان علاوه بر این حوزه ، در حوزه های فرهنگ ، گردشگری و اقتصادی ظرفیت های بی شماری دارد که باید معرفی شود.

وی بازشناسی آستارا برای ایران را از الزامات دانست و تأکید کرد : برای تحقق این مهم نقش رسانه ها اساسی است.

اولین جشنواره ملی مطبوعات در منطقه آزاد انزلی برگزار می شود

مدیر عامل خانه مطبوعات استان گیلان در بخش دیگر سخنان خود از برگزاری اولین جشنواره ملی مطبوعات در منطقه آزاد انزلی سخن گفت و تصریح کرد : امسال با موافقت هیأت مدیره خانه مطبوعات و مدیر عامل منطقه آزاد انزلی ، «گیلان» میزبان جشنواره ملی مطبوعات خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه این جشنواره اواسط آذر ماه برگزار می شود ، توضیح داد : اعضای هیأت مدیره در نشست های خود به جمع بندی های خوبی رسیده اند و جوایز مشخص شده است.

وی با بیان اینکه تا به حال گیلان میزبان جشنواره ملی مطبوعات نشده است ، گفت : فراخوان این جشنواره در هفته پیش رو منتشر خواهد شد تا علاقمندان از نحوه برگزاری آن مطلع شوند.

خورسندی اضافه کرد : در حال حاضر خانه مطبوعات استان گیلان بالغ بر ۴۰۰ نفر عضو دارد و این رقم در حال افزایش است.

وی در بخش پایانی سخنان خود از تغییر اساسنامه خانه مطبوعات خبر داد و افزود : در اساسنامه جدید میزان تحصیلات اعضای خانه مطبوعات به لیسانس ارتقاء یافته است و در برخی موارد نیز سابقه کار نیز تأثیر گذار خواهد بود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*