سرخط خبرها

خانه مطبوعات، محلی برای حضور افراد رسانه ای است

مدیرعامل موسسه خانه مطبوعات گیلان با اشاره به اتخاذ رویکردهایی نوین در حوزه عملکردی خانه مطبوعات در دوره جدید، این موسسه را صرفاً محلی برای حضور افراد رسانه ای ذکر کرد.

کریم خورسندی روز دوشنبه با همراهی رئیس و نایب رئیس هیأت مدیره خانه مطبوعات گیلان در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز رشت بیان داشت: حوزه رسانه، محل تجربه اندوزی و فضایی تازه برای آموختن است.

وی با یادآوری سابقه دیرینه خانه مطبوعات گیلان و نیز اساسنامه این موسسه که جزو اولین اساسنامه هاست، افزود: تغییراتی در این اساسنامه صورت گرفته و دوره کنونی، چهارمین هیأت مدیره خانه مطبوعات گیلان است.

خورسندی با بیان اینکه خانه مطبوعات صرفا محلی برای حضور افراد رسانه ای است، گفت: نباید افراد غیررسانه ای را در این مجموعه بپذیریم؛ البته می توانیم مشاره و کمک بگیریم ولی باید خودمان این خانه را بسازیم.

وی ادامه داد: بسیاری از اصحاب رسانه می گویند خانه مطبوعات برای ما چه کرده؟ و من این سوال را با تأسی از فرمایش امام راحل که فرمود شما برای انقلاب چه کردید؟ مطرح می کنم که شما برای خانه مطبوعات چه کردید؟

خورسندی گفت: آغوش خانه مطبوعات به روی همه باز است و خبرنگاران و اهالی رسانه در این موسسه فرهنگی حضور یافته و عضو شوند.

وی با بیان اینکه خانه مطبوعات محلی برای آموزش و برگزاری همایش هاست، افزود: این موسسه هیچ درآمدی ندارد و فقط از محل حق عضویت اعضای آن که سالانه ۲۰ هزار تومان است، گذران می کند.

خورسندی تصریح کرد: انتظار دارم اعضای رسانه ای بویژه مدیران مسئول رسانه های استان با نگاه بهتری وارد خانه مطبوعات شوند و به بهتر شدن امور، کمک کنند.

وی با اشاره به رویکردها و جهت گیری های نوین معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سلطانی فر را دارای تفکری واقع بینانه و مدبرانه عنوان و اضافه کرد: کمیته های پنج گانه شامل فرهنگی، رفاهی ، حقوقی، انضباطی و آموزش را فعال کرده ایم و در دوره جدید نیز ادامه می دهیم.

خورسندی با اشاره به دو برنامه مهم خانه مطبوعات گیلان طی سال آینده گفت: جشنواره ملی مطبوعات استان که قرار بود بهمن ماه امسال برگزار شود، بدلیل همزمانی با انتخابات الکترونیک خانه مطبوعات، تمدید شد و روزهای ۲۹ ، ۳۰ و ۳۱ فروردین ماه سال آینده به میزبانی منطقه آزاد انزلی برگزار خواهد شد.

وی مراسم اختتامیه این جشنواره ملی را ۳۱ فروردین ماه عنوان و اظهار کرد: طی سه روز یادشده، برای رسانه های استان نمایشگاه مطبوعات برگزار می کنیم تا تولیدات خود را در معرض دید قرار دهند.

خورسندی یکی دیگر از برنامه های مهم این موسسه در سال آینده را میزبانی جشنواره کشوری جلوه های فرهنگ رضوی در رسانه ها ذکر کرد که مردادماه سال آینده با همراهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار و فراخوان آن از طریق وزارتخانه اعلام خواهد شد.

وی در خاتمه سخنانش از تمامی پیشکسوتان رسانه استان و افرادی که طی سال ها و دوره های گذشته برای راه اندازی و اعتلای خانه مطبوعات گیلان اهتمام ورزیده اند، قدردانی کرد.

حجت الاسلام سید عبدالباقی اسحاقی رئیس هیأت مدیره خانه مطبوعات گیلان نیز در این دیدار با اشاره به اهمیت اتحاد و انسجام برای پیشبرد بهتر امور گفت: این وحدت، در رسانه ها نیز تجلی بیشتری دارد و لازم است اتحاد و انسجام پیش گفته، بین اهالی رسانه استان بیش از پیش وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه خانه مطبوعات برای ساماندهی به امور رسانه ها راه اندازی شده، افزود: خانه مطبوعات، متعلق به همه اهالی رسانه است و باید همگان، برای راهبری این موسسه مردمی، کمک کنند.

وی با یادآوری اینکه گیلان همیشه در همه زمینه ها از جمله مطبوعات جزو اولین ها بوده، گفت: یکی از مشکلاتی که در استان به چشم می خورد، نبود اتحاد و انسجام است حال اینکه لازم است همه با هم، اتحاد داشته باشیم و برای اصلاح امور، نقش آفرینی درستی ایفا کنیم.

وی در خاتمه سخنانش از برگزاری یادواره های گرامیداشت شهدای والامقام در رشت خبر داد و گفت: مراسم گرامیداشت شهید سید محمد اسحاقی، شاخص شهیدان که شهید رسانه نیز هست، ۲۱ بهمن ماه جاری در مسجد خاتم الانبیاء محله چهاربرادران رشت برگزار می شود و امسال، چهاردهمین دوره برگزاری این مراسم یادواره شهیدان گرانقدر است.

کریم خورسندی مدیرعامل و حجت الاسلام اسحاقی و فرهاد خراسانی رئیس و نائب رئیس خانه مطبوعات استان در خاتمه این دیدار، از بخش های مختلف خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز رشت بازدید و با خبرنگاران این رسانه، گفت وگو کردند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*