سرخط خبرها

رسالت خانه مطبوعات ایجاد انگیزه و تقویت فضای رسانه ای استان است

اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات گیلان، ظهر روز یکشنبه ۱۳ اسفند با فرماندار رشت دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار که با حضور معاون سیاسی فرمانداری برگزار شد ابتدا مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان ضمن تبریک انتصاب فرماندار و معاون سیاسی این شهرستان در ادامه به معرفی اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات پرداخت و گفت: گیلان از اولین استان هایی است که تشکیلات خانه مطبوعات در آن ایجاد شد و در حال حاضر بیش از ۵۰۰ خبرنگار در استان فعال هستند که از این تعداد حدود ۴۰۰ نفر به عضویت خانه مطبوعات در آمده اند.

کریم خورسندی در ادامه به تشریح فعالیت ها و اقدامات انجام شده خانه مطبوعات اشاره کرد و افزود: با وجود مشکلات مالی ای که خانه مطبوعات با آن مواجه است اما تاکنون برنامه های متنوع و گوناگونی را به مرحله اجرا در آورده است و پس از انتخابات اخیر خانه مطبوعات که به صورت الکترونیک برگزار شد، هیات مدیره جدید با عزم بیشتری در خدمت جامعه رسانه ای استان خواهند بود.

وی یادآور شد: در همین راستا اوایل سال آینده جشنواره ملی مطبوعات را به میزبانی منطقه آزاد انزلی برگزار خواهیم کرد و همچنین جشنواره جلوه های فرهنگ رضوی در رسانه های کشور نیز که تیرماه سال ۹۷ در گیلان برگزار می شود از برنامه های مهمی است که خانه مطبوعات در برگزاری آن مشارکت گسترده ای را با اداره کل ارشاد اسلامی و آستان قدس رضوی خواهد داشت.

در ادامه این نشست رییس هیات مدیره خانه مطبوعات گیلان نیز ضمن تبریک انتصاب فرماندار و معاون سیاسی فرمانداری رشت تاکید کرد: دولت موفق باید مطبوعات آزاد داشته باشیم.

اسحاقی افزود: یکی از مهمترین مشکلات رسانه ها عدم استقلال و وابستگی به مدیران بوده که این امر موجب سواستفاده رسانه های بیگانه از اعتماد عمومی مردم می شود.

وی یادآور شد: خانه مطبوعات یک نهاد صنفی قانونی حامی خبرنگاران است که به قصد ایجاد و وحدت و اتحاد بین اصحاب قلم و خبرنگاران بوجود آمده و در این زمینه خوشبختانه اقدامات مفیدی انجام داده است.

فرماندار رشت نیز ضمن تشکر از حضور هیات مدیره خانه مطبوعات گیلان، توسعه مطبوعات را از ارکان مهم پیشرفت جوامع دانست و گفت: مدیران به دلیل فقدان اعتبار نباید از رسانه های فاصله بگیرند چرا که اطلاع رسانی و پاسخگویی از اصول اولیه دستگاه های اجرایی دولت و مسئولان است.

سید محمد احمدی افزود: اعتقاد دارم که خانه مطبوعات ظرفیت ارزشمندی برای نیل به اهداف و مسوولیت های مدیران است و میتوان از آن بهره لازم را برد.

وی اضافه کرد: مسوولین باید رسانه ها را از خود دانسته و ظرفیت انتقادپذیری خود را افزایش داده و رسانه ها نیز در این بین موظفند نقد منصفانه داشته و در ارائه راهکار، مدیران استان را همراهی کنند.

فرماندار رشت در پایان رسالت خانه مطبوعات را ایجاد انگیزه و تقویت فضای رسانه ای استان دانست و یادآور شد: رسانه ها به منظور انعکاس مثبت و منفی فعالیت های مدیران در راستای پیشبرد اهداف نظام ضمن نقد منصفانه، وظیفه خطیری برعهده دارند و مدیران نیز باید در مقابل انتقادهای رسانه ای ظرفیت بالا داشته و پاسخگوی آن باشند.

در این نشست همچنین مهندس انصاری، معاون سیاسی فرمانداری رشت نیز اظهار داشت: استقلال مطبوعات و اصحاب رسانه بسیار مهم است و باید به دور از نگاه شخصی و با توجه به قداست قلم در این راه گام بردارند.

وی افزود: جامعه رسانه ای استان از این منظر از جایگاه مطلوبی برخوردار است که امیدوارم خانه مطبوعات با هدف گذاری و برنامه های آموزشی این امور را بسط و تعمیم دهد تا توسعه رسانه ای استان فراگیر شود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*