سرخط خبرها

حسنی در همایش رسانه و مالیات: برخی از مدیران اقتصاد مقاومتی را درک نکرده اند

نماینده رشت در مجلس، با اشاره به اعتراضات مردمی طی چند ماه اخیر در کشور، عنوان کرد: از نظر اقتصادی در کشور هیچ محدودیتی وجود ندارد، اما برخی از مدیران اقتصاد مقاومتی را درک نکرده اند.

محمدصادق حسنی در همایش «رسانه و مالیات» که در سالن اجتماعات اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان گیلان برگزار شد، با تاکید بر لزوم حل مشکل مالیاتی خانه مطبوعات گیلان، اظهار کرد: درآمد اهالی مطبوعات بسیار کم است و باید به مشکلات آنان رسیدگی شود.

وی اثرگذاری رسانه بر افکار عمومی در زمینه شفافیت اقتصادی و مبارزه با فساد را بیشتر از دیوان محاسبات دانست و افزود: امروز رسانه ها با دو دهه گذشته فرق دارند و اخبار ظرف چند ثانیه در فضای مجازی انعکاس پیدا می کند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به سابقه فعالیت اقتصادی و دارایی خود، تصریح کرد: سوال «از کجا آورده ای؟» در مجلس مطرح شده، زیرا کسانی که یک شبه به اموال و دارایی رسیده اند، برای مردم بسیار آزاردهنده است. این موضوع در قانون بودجه ۹۷ دیده شده و رسانه ها می توانند به ما کمک کنند تا این مهم را به انجام برسانیم.

حسنی ادامه داد: در ماده قانونی صراحتا اعلام کردیم که همه زمین های دولتی واگذار شده از سال ۶۰ تاکنون که کار مشخص روی آن صورت نگرفته، باید به جای اول خود بازگردد و این قانون مورد تایید شورای نگهبان نیز قرار گرفته است. البته این اقدام راحت نیست، زیرا سوءاستفاده کنندگان از بیت المال ارتباط با برخی مدیران دارند. بی تردید این کار بزرگ با کمک رسانه ها محقق می شود.

وی با اشاره به اعتراضات مردمی طی چند ماه اخیر در کشور، عنوان کرد: از نظر اقتصادی در کشور هیچ محدودیتی وجود ندارد، اما مدیران ما بیشتر هزینه ای هستند و اقتصاد مقاومتی را درک نکرده اند. براساس قانون باید دست مدیران را برای انجام کارها باز بگذاریم و از آنان سوال کنیم.

نماینده رشت در مجلس، با بیان اینکه نظارت مالی براساس قانون محاسبات عمومی بر عهده وزارت اقتصاد و دارایی است، افزود: مشکل ما این است که اعتبار تخصیص می دهیم، اما به هدف نمی رسیم، زیرا نظارت عملیاتی وجود ندارد که پیگیری کند.

حسنی، حل مشکلات کشور را در گرو تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و تاکید کرد: اگر روی کشاورزی و گردشگری گیلان کار کنیم، استان ما دیگر نیازی به درآمد نفت و مالیات ندارد.

وی مشکلات پیش آمده برای برخی از مدیران استان را موجب واهمه دیگر مدیران در تصمیم گیری دانست و گفت: اگر قرار است مدیری کار کند، باید شجاع و در برابر قانون انعطاف پذیر باشد تا مشکل مردم را حل کند. به امید روزی که شفافیت لازم در کشور وجود داشته باشد و مردم از حداقل رفاه برخوردار گردند. /ایسنا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*