سرخط خبرها

رسانه‌های گیلان برای اثرگذاری نیازمند انسجام و همدلی هستند

رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات گیلان با بیان اینکه فرهنگ‌سازی رسانه در جامعه موجب تربیت فردی و اجتماعی می‌شود گفت: تاثیرگذاری رسانه‌ای در استان گیلان نیازمند انسجام و همدلی است.

حجت‌الاسلام سیدعبدالباقی اسحاقی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت با اشاره به اینکه موسسه خانه مطبوعات سرکشی و بازدید از دفاتر خبرگزاری‌های استان را از مدتی پیش در استان آغاز کرده است اظهار داشت: بازدید از مجموعه رسانه‌های مکتوب و پایگاه‌های خبری نیز در استان انجام می‌شود.

رئیس هیئت مدیره موسسه خانه مطبوعات استان گیلان با بیان اینکه این اقدام با هدف ایجاد تعامل مطلوب بین رسانه‌ها و خانه مطبوعات استان شکل می‌گیرد تاکید کرد: مطبوعات و رسانه‌ها در جامعه امروز وظایف گسترده و به‌هم پیوسته‌ای را دارند.

اسحاقی خبرسازی، انتقال پیام و منبع خبر بودن را از خصوصیات رسانه‌ها عنوان کرد و با اشاره به اینکه علاوه بر مسئولیت خبررسانی، رسانه‌ها وظیفه فرهنگ‌سازی در جامعه را دارند افزود: فرهنگ‌سازی رسانه در جامعه موجب تربیت فردی و اجتماعی می‌شود.

رئیس هیئت مدیره موسسه خانه مطبوعات استان گیلان با بیان اینکه رعایت عدالت و صداقت عاملی ضروری در فعالیت رسانه‌ای محسوب می‌شود اعلام کرد: فعالیت‌ رسانه‌ای رسالتی خطیر و بزرگ در جامعه کنونی محسوب می‌شود.

اسحاقی موسسه خانه‌ مطبوعات را تشکلی مردمی نام برد و با تاکید بر اینکه این موسسه در استان گیلان سابقه زیادی دارد اظهار داشت: خانه مطبوعات استان گیلان از با سابقه‌ترین موسسات خانه مطبوعات در سطح کشور است.

رئیس هیئت مدیره موسسه خانه مطبوعات استان گیلان با تاکید بر اینکه این موسسه با مشکل مالیاتی مواجه است بیان کرد: تمامی حساب‌های مالی موسسه خانه مطبوعات استان گیلان شفاف و مشخص است.

وی این موسسه را جایگاهی فرهنگی برای اجتماع اصحاب رسانه استان گیلان دانست و با اشاره به اینکه این موسسه با هدف ایجاد اتحاد میان اصحاب رسانه فعالیت می‌کند تصریح کرد: تاثیرگذاری رسانه‌ای در استان گیلان نیازمند انسجام و همدلی است.

اسحاقی با بیان اینکه جامعه با توجه به شرایط سیاسی کنونی نیازمند دقت و حساسیت در حوزه‌های رسانه‌ای است خاطرنشان کرد: رسانه‌ها به‌درستی می‌توانند با فعالیت مطلوب از ترویج و ایجاد شایعات جلوگیری کنند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*