سرخط خبرها

خانه مطبوعات گیلان از کسانی که دغدغه رسانه دارند حمایت می‌کند

مدیرعامل خانه مطبوعات استان گیلان گفت: این موسسه از کسانی که فعال رسانه‌ای بوده و دغدغه رسانه را داشته باشند حمایت می‌کند.

کریم خورسندی در گفت‌‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت با اشاره به اینکه موسسه خانه مطبوعات گیلان متشکل از افراد پرتلاش و توانا است اظهار داشت: خدمت مطلوب به جامعه رسانه‌ای استان از اهداف موسسه خانه مطبوعات گیلان است.

مدیرعامل موسسه خانه مطبوعات استان گیلان با  بیان اینکه این موسسه زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونت مطبوعاتی فعالیت می‌کند تصریح کرد: اتحادیه‌های مطبوعات محلی تنها به‌دنبال لابی‌گری و گرفتن امتیاز هستند.

خورسندی با تاکید بر اینکه خانه‌های مطبوعات در سطح کشور امروز به شکل قانونمند عمل می‌کنند و اساسنامه این موسسه به‌صورت الکترونیک تایید شده است گفت: اساسنامه موسسه خانه مطبوعات برای نخستین بار در گیلان تهیه شده است.

وی با اشاره به اینکه تمامی موسسات خانه مطبوعات کل کشور در حال حاضر از این اساسنامه بهره‌مند می‌شوند خاطرنشان کرد: وحدت و انسجام در حوزه اصحاب رسانه استان گیلان مهم‌ترین هدف موسسه خانه مطبوعات گیلان است.

مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان ایجاد جایگاه ویژه و مطلوب برای رسانه‌های استان در میان دستگاه‌های اجرایی گیلان را از دیگر اهداف این موسسه دانست و گفت: برخی از اصحاب رسانه به دلیل ضعف درآمد مالی در این حوزه به برخی از دستگاه‌ها وابسته می‌شوند.

خورسندی با بیان اینکه حذف وابستگی ناشی از عدم درآمد مالی مناسب اصحاب رسانه به ادارات دولتی و رسیدن به جایگاه واقعی رسانه در استان از سوی موسسه خانه مطبوعات گیلان دنبال می‌شود گفت: رسانه‌های گیلان باید به جایگاه واقعی خود در استان دست‌‌ یابند.

مدیرعامل موسسه خانه مطبوعات استان گیلان با بیان اینکه این موسسه به‌دنبال ایجاد فضای تعامل اندیشه در بین اصحاب رسانه است خاطرنشان کرد: ایجاد پایگاه رسانه‌ای مطلوب در موسسه خانه مطبوعات گیلان دنبال می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه این موسسه فرآیند عضو‌گیری جدید را با قوانینی جدید آغاز کرده است تصریح کرد: دارا بودن مدرک تحصیلی لیسانس برای اعضای خانه مطبوعات الزامی است و اعضای هیئت مدیره این موسسه برای این مسئولیت باید مدرک سوءپیشینه ارائه کنند.

خورسندی با اشاره به اینکه موسسه خانه مطبوعات استان گیلان روندی قانونمند را با اهدافی مولد پیش‌ گرفته است تاکید کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی، استفاده از ظرفیت‌بخش‌های خصوصی و توانمند کردن اصحاب رسانه در این موسسه دنبال می‌شود.

مدیرعامل خانه مطبوعات استان گیلان با اشاره به اینکه افرادی که فعال رسانه‌ای بوده و دغدغه رسانه را داشته باشند این موسسه از آنها حمایت می‌کند تصریح کرد: با اقدامات حمایتی از فعالان رسانه‌ای باید فضای رقابتی مطلوب در حوزه رسانه استان ایجاد شود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*