سرخط خبرها

حمایت از نشریات استانی در اولویت فعالیت‌های سال ٩٧ است

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به حمایت ویژه از رسانه‌های استانی در سال ٩٧ گفت: حمایت‌ از رسانه‌ها در شرایط فعلی باید کیفی و هدفمندتر باشد.

محمد سلطانی فر روز چهارشنبه (۲۹ فروردین ۹۷) در نشستی با مدیران برخی از رسانه‌های استان گیلان که با حضور نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: به دنبال اصلاح رویه ها و تسهیل ساختارها برای فعالیت بهتر رسانه‌ها هستیم.

وی با اشاره به واگذاری برخی امور به تشکل‌های قانونی، خانه‌های مطبوعات و ادارات کل ارشاد در استان ها، افزود: حمایت ویژه از رسانه‌های استانی، رسانه‌های استان های کم برخوردار و استان های مرزی، از جمله اولویت های حمایتی ما در سالجاری است.

معاون وزیر فررهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش را از مهمترین رویکردهای معاونت مطبوعاتی دانست و گفت: آموزش در عرصه‌های نوین روزنامه نگاری در تمام استان ها در دستور کار قرار دارد و به فراخور درخواست‌ها، از تمام امکانات خود و ظرفیت دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه‌ها، برای این مقوله استفاده خواهیم کرد.

وی با اشاره به موضوع رتبه بندی رسانه ها گفت: رتبه بندی باید به طور کامل توسط صنف و اصحاب رسانه انجام و به صورت استانی برگزار شود تا به عدالت نزدیک تر باشد.

براساس اعلام معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با اشاره به تعدد رسانه‌ها بویژه در حوزه مجازی، به ضعف اطلاع رسانی منطقه‌ای و بین المللی اشاره کرد و گفت: با وجود تعدد رسانه‌های مکتوب و مجازی، تاثیرگذاری رسانه‌های ما در منطقه و فضای بین الملل قابل قبول نیست.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی به مساله بیمه و معیشت خبرنگاران اشاره کرد و از آمادگی کامل مجلس برای حمایت از طرح‌های جدید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص حمایت از خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای خبر داد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به پایین بودن فرهنگ نقدپذیری در جامعه و تلاش برای بالابردن ظرفیت مسئولان کشور در مواجهه با رسانه‌ها، به برخی بداخلاقی‌ها در فضای رسانه‌ای نیز اشاره کرد و خواستار افزایش آموزش‌های رسانه‌ای به مسئولان و برخی رسانه‌ها شد.

جعفرزاده ایمن آبادی همچنین بر توجه ویژه دولت به رسانه‌های استانی و مباحث آموزشی و زیرساختی در استان ها تاکید کرد.

در این نشست، مدیران رسانه‌های گیلان امروز، آوای شمال، دیار میرزا، نسیم گیلان، به بیان نظرات خود پرداختند.

«افزایش هماهنگی‌ها میان تهران و ادارات ارشاد در استان‌ها، برگزاری دوره‌های آموزشی کاربردی در استانها، تقویت رسانه‌های فعال و مستقل در استانها، بهبود شیوه‌های حمایتی برای رسانه‌های استانی، توجه ویژه به رسانه‌های فضای مجازی، افزایش رایزنی‌ها با نهادهای نظارتی برای فعالیت بهتر رسانه‌ها، توجه به مباحث محتوایی در رتبه بندی رسانه‌ها» از جمله این مباحث بود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*