سرخط خبرها

ضرورت بهره گیری قلم در روشنگری جامعه/ اصحاب رسانه در برابر عوام فریبی دشمنان بسیج شوند

سخنگوی دولت با تاکید بر ضرورت بهره گیری قلم در روشنگری جامعه، گفت: اصحاب رسانه در برابرتهدیدات وعوام فریبی دشمنان بسیج شوند.

محمد باقر نوبخت، سخنگوی دولت عصر پنجشنبه ۱۴ تیر ۹۷ در آیین اختتامیه اولین جشنواره ملی مطبوعات در سالن اجتماعات منطقه آزاد انزلی اظهار کرد: قلم در عرصه های مختلف گویای فعالیت های نظام و دولت است.

وی با اشاره به  نقش قلم و خبرنگاران در جامعه افزود: قلم قابل تقدیس بوده و در آیات قرآنی بدان اشاره شده است.

سخنگوی دولت با بیان اینکه امروزه قلم باید در راستای دفاع از یک ملت و در عرصه واقعی و مجازی حرکت کند، گفت: منطقه آزاد انزلی نمادی از توسعه گیلان است.

نوبخت با بیان اینکه کشور بعد از انقلاب مورد تهدید دشمنان قرار گرفته است، تصریح کرد: از آغاز شکل گیری دولت تدبیر و امید، تهدیدات و تحریم های فشرده، کشور را فرا گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: تهمت های ناروا به ملت ایران در راستای دانش هسته ای که در این بخش شورای امنیت بیش از هفت قطع نامه علیه کشور صادر کرده بود.

سخنگوی دولت با بیان اینکه با آغاز دولت تدبیر و امید برای رفع اتهامات و تهدیدات گام های موثری برداشته شده است، اظهار کرد: رشد اقتصادی متوسط در منطقه با تلاش جمعی از تلاشگران کشور مهیا شد.

نوبخت به فروش نفت در چند ماهه نخست امسال اشاره کرد و افزود: ۴ درصد درآمدهای نفتی و ۲۱ درصد صادرات در سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه افزایش داشته است.

وی گفت: در این مدت قرار بر این بود که دومیلیون و ۴۱۰ هزار بشکه به فروش برسد که موفق شدیم در این مدت دومیلیون و ۵۵۰ هزار بشکه به فروش برسانیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به مشکلات فعلی و تورم در کشور تصریح کرد: در شرایط فعلی نیازمند همدلی و وحدت هستیم نباید از یگدیگر تسویه حساب سیاسی کنیم.

نوبخت، وحدت، همدلی و در کنار هم بودن را یکی از مقوله های رفع مشکل اقتصادی کشور دانست و خاطرنشان کرد: پیشنهاد رهبر انقلاب با تشکیل شورای هماهنگی اقتصادی با حضور سه قوه، یکی از مهمترین راهکارهایی بود که ارائه دادند که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی با اشاره به نقش قلم در شرایط فعلی افزود: بهره گیری از نقش قلم در روشنگری جامعه موثر است و همچنین در شرایط فعلی اصحاب رسانه ماموریت حساس و سنگینی در برابر دولت و جامعه برعهده دارند.

نوبخت با تاکید بر اینکه رسانه ها باید در برابر تهدیدات و عوام فریبی دشمنان بسیج شوند، گفت: در برابر هجمه های داخلی و خارجی خبرنگاران و اصحاب رسانه با نگارش خود می توانند نگاه واقع گری جامعه را به جامعه منتقل کنند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*