سرخط خبرها

مطالبات خبرنگاران در کارگروه مطبوعات کشور پیگیری می شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه باید از همه ظرفیت‌ها جهت رفع مشکلات خبرنگاران بهره برد تصریح کرد: مطالبات خبرنگاران در کارگروه مطبوعات کشور پیگیری می‌شود.

فیروز فاضلی، روز چهارشنبه (۱۷ مرداد) در مراسم استانی روز خبرنگار و تجلیل از خبرنگاران گیلان در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیا(ص) رشت با اشاره به مجوزهای صادر شده در حوزه رسانه استان، اظهار کرد: گیلان دارای ۱۷۶ نشریه مکتوب و در مجموع با ۲۹۳ نشریه مکتوب و مجازی دارای مجوز دارای رتبه ششم در سطح کشور است.

وی با بیان اینکه ۱۱۷ پایگاه خبری استان دارای مجوز بوده و رتبه دوم کشوری را از این لحاظ کسب کردیم، افزود: بنده به پشتوانه رسانه‌ها در گیلان به عنوان دبیر کارگروه مطبوعات کشور انتخاب شده‌ام و امیدوارم بتوانیم مشکلات و مطالبات خبرنگاران کشوری را در این کارگروه مطرح و پیگری کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با تاکید بر عضویت خبرنگاران در خانه مطبوعات اظهار کرد: خانه مطبوعات هویت صنفی مطبوعات و رسانه‌هاست و باید به این سمت حرکت کرد تا همه خبرنگاران عضو این خانه شوند.

کمیته عکاسان خبری گیلان تشکیل می‌شود

فاضلی از راه‌اندازی کمیته عکاسان خبری گیلان در موسسه خانه مطبوعات استان در آینده‌ایی نزدیک خبر داد و بیان کرد: باید از نگاه ویژه به برخی رسانه‌ها پرهیز کنیم، قلم سلاح خبرنگاران است و رسانه‌ها باید در رقابت با هم مطرح و جایگاه خود را تثبیت کنند.

وی با تأکید بر اینکه کیفیت حاصل کمیت است، اذعان کرد: رسانه‌ها باید در معنای رقابت مطرح شوند تا در این رقابت شاخص‌های کیفی رسانه ارتقا یابد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به سامانه جامع خبرنگاران کشور تصریح کرد: این سامانه جهت ساماندهی خبرنگاران توسط معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طراحی شده که وضعیت بیمه خبرنگاران نیز در این سامانه مشخص می‌شود.

فاضلی با بیان اینکه باید از همه ظرفیت‌ها جهت رفع مشکلات خبرنگاران بهره برد، تصریح کرد: باید از ظرفیت نمایندگان برای رفع مشکلات خبرنگاران و ایجاد امنیت برای این قشر بهره گرفت.

وی با تأکید بر اینکه دولت تدبیر و امید دولت شفافیت است، تصریح کرد: در جهت شفاف سازی و برآورد خواسته خبرنگاران افداماتی در حال انجام است و به زودی خبرهای خوبی به خبرنگاران خواهد رسید.

گفتنی است، تجلیل از خانواده شهیدان سیدمحمدرضا ثابت قدم، سیدمحمد اسحاقی و ابوالقاسم اخوان از خبرنگاران گیلانی، سه پیشکسوت مطبوعات گیلان، سه موزع نشریات در استان و خانواده چهار نفر از روزنامه‌نگاران استان که طی یک سال اخیر مرحوم شده‌اند پایان بخش این مراسم بود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*